Skoda Octavia jak Audi

Do sieci wyciekło pierwsze oficjalne zdjęcie nowej Skody Octavii. Samochód będzie czeską wersją Audi.
Nowe zdjęcie jest najbardziej wyraźnym spośród wszystkich, które widzieliśmy do tej pory. Widać na nim, że Skoda dąży do poprawy wizerunkowej swoich pojazdów, czerpiąc elementy stylistyczne nie tylko od swojego Rapida, ale także od Audi.

Skoda Octavia przeciek

Octavia powstanie na bazie platformy MQB Volkswagena, a jej wymiary zostaną zwiększone o 250 mm w stosunku do poprzedniczki. Wielkościowo nowa generacja pojazdu znajdzie się pomiędzy modelami Rapid i Superb.

Samochód będzie dzielił jednostki napędowe z Golfem VII, co oznacza, że pod maską znajdzie się 1,2-litrowy motor TSI o mocy 105 KM oraz większy o pojemności 1,4-litra produkujący 140 KM mocy. Do oferty powinny trafić również silniki TDI o mocy 105 i 150 KM.

W planach producent ma także mocniejszą wersję vRS, która pojawi się po wariancie standardowym. Model ten zostanie wyposażony w 2-litrową turbodoładowaną jednostkę EA888.

Czeski producent zaprezentuje nową Octavię jeszcze w tym miesiącu, a publiczny debiut pojazdu odbędzie się w przyszłym roku w marcu, na salonie samochodowym w Genewie.