SITECH pozyskuje przyszłych inżynierów

Politechnika Wrocławska i firma SITECH podpisały porozumienie, które umożliwi praktyczne kształcenie studentów Wydziału Mechanicznego. Uczelnia jest jedną z pierwszych w Polsce, na której wprowadzane zostaną tzw, studia dualne.

Przedstawiciele władz uczelni, firmy SITECH, Ministerstwa Gospodarki, Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz innych firm, współpracujących z Wydziałem Mechanicznym uczestniczyli niedawno w podpisaniu umowy, której efektem ma być pogłębianie praktycznej wiedzy studentów. Od drugiego roku studiów na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn wybrana grupa studentów otrzyma możliwość kontynuowania nauki w nowy trybie. Będzie to połączenie kształcenia na uczelni z zajęciami praktycznymi w przedsiębiorstwie. Temat pracy inżynierskiej również ma być związany z zajęciami w firmie SITECH. Nowością będzie również dodatkowy egzamin organizowany przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Jego zdanie umożliwi zdobycie przez studentów tytułu zawodowego w zakresie konstrukcji maszyn i urządzeń.

Firma SITECH należy do koncernu Volkswagen. Specjalizuje się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych do wybranych modeli samochodów takich marek jak Volkswagen, Audi, Skoda oraz Seat. Podpisanie umowy o współpracy przedsiębiorstwa z Politechniką Wrocławską ma być inwestycją w przyszłość. Firma chce w ten sposób pozyskiwać młodych, ambitnych inżynierów.

AUTOR:  WNP.PL (AG)