Samochodowy gigant rozbudowuje dział rozwoju w Polsce. Poszukuje inżynierów

Volkswagen Poznań poszukuje specjalistów do działu rozwoju. Planuje zatrudnić nawet 140 inżynierów, którzy będą odpowiadali za tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla motoryzacji przyszłości. Chodzi między innymi o auta elektryczne i pojazdy autonomiczne.

Volkswagen Poznań, największy producent samochodów w Polsce, planuje podwoić zatrudnienie w swoim Dziale Rozwoju. Decyzja ta jest częścią strategii firmy skierowanej na elektromobilność, która wymaga specjalistów z unikalnymi umiejętnościami, takimi jak inżynierowie, konstruktorzy, oraz eksperci ds. software i rozwoju systemów elektronicznych w pojazdach.

Dział rozwoju w Volkswagen Poznań funkcjonuje od 2014 r. Eksperci z VWP prowadzą m.in. wirtualne analizy i badania poziomu hałasu w pojazdach, a także przeprowadzają kompleksowe testy samochodów lub ich systemów elektronicznych w fazie konstrukcyjnej. Pracownicy działu przyczyniają się również do rozwoju zaawansowanych technologii „jazdy autonomicznej”. Teraz oddział potrzebuje pracowników.

— Transformacja w branży motoryzacyjnej wymaga zupełnie nowych kompetencji — podkreśla Jolanta Musielak, członkini zarządu ds. personalnych i organizacji w VWP. Firma od lat inwestuje w rozwój wiedzy i umiejętności swoich pracowników, współpracując ściśle z lokalnymi uczelniami wyższymi i szkołami branżowymi.

Źródło: businessinsider.com.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997