Ruszyła produkcja nowej mazdy6

W fabryce Mazdy w japońskim Hofu odbyła się uroczysta ceremonia uruchomienia produkcji nowej mazdy6 (w Japonii znanej jako atenza).

Mazda wybrała Moskwę, a nie Paryż!
Już 29 sierpnia na Salonie Samochodowym w Moskwie, a nie pod koniec września w Paryżu, Mazda zaprezentuje po raz pierwszy nową „szóstkę”.

Wydarzenie zgromadziło niemal 500 gości, wśród których był m.in. zarząd japońskiej firmy, pracownicy zakładów i reprezentanci związków zawodowych.

Pierwszy samochód, który opuści linię produkcyjną to mazda6 kombi w wersji europejskiej, napędzana silnikiem benzynowym 2.0 SkyActiv.

Nowa mazda6 to pierwszy model tego japońskiego producenta wyposażony w system odzyskiwania energii podczas hamowania (i-ELOOP). Samochód zostanie wprowadzony do salonów europejskich i japońskich przed końcem bieżącego roku, natomiast premiera amerykańska będzie miała miejsce w styczniu. Nowa mazda będzie produkowana wyłącznie w fabryce w Hofu, gdzie rocznie ma powstawać 120 tys. egzemplarzy.

Nowa mazda6 zadebiutuje publicznie na salonie samochodowym w Moskwie, który rozpoczyna się 29 sierpnia. Japońska firma wciąż nie ujawniła wszystkich szczegółów dotyczących tego modelu.

INTERIA.PL


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997