Rozbudowa zakładów Audi w Neckarsulm

Duża inwestycja Audi. Koncern uruchomił w Neckarsulm nową halę produkcyjną oraz centrum logistyczne.

Ta rozbudowa znacznie zwiększy moce produkcyjne, ponieważ ciągle powiększająca się paleta modelowa i coraz bardziej złożone procesy wymagają większej ilości miejsca – powiedział dr Hubert Waltl z zarządu Audi. Sześć produkowanych tu modeli w dwudziestu wariantach sprawia, że zakłady w Neckarsulm są jedną z fabryk o najbardziej złożonym procesie produkcyjnym w całej Grupie VW.

Obszar nowych zakładów to 23 ha, czyli ok. jedna czwarta powierzchni oddziału w Neckarsulm. Znajdują się w nich m.in. nowa hala do ręcznej produkcji modelu R8. Różne etapy wytwarzania tego auta odbywały się dawniej w różnych miejscach, a teraz przebiegają pod jednym dachem. Jeszcze w marcu zaczęło funkcjonować z kolei nowe centrum logistyczne z blisko 22 500 miejsc magazynowych. Dziennie przeładowywanych jest tutaj ok. 4 500 kontenerów. Co ciekawe, transporty pomiędzy centrum a poszczególnymi zakładami w Neckarsulm są śledzone za pomocą GPS.

Władze Audi zapowiadają, że do 2018 r. inwestycje firmy na całym świecie wyniosą łącznie ponad 22 mld euro. Z tej kwoty średnio ponad 650 mln euro jest przeznaczane na niemieckie fabryki marki.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl