Renault otwiera linkę produkcyjną

Fabryka w Sandouville, która powstała w 1964 r. i obchodzi w tym roku 50-lecie swojego istnienia, rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii, po raz pierwszy produkując samochody użytkowe. To ogromne przekształcenie wymagało inwestycji 230 milionów euro i trzech lat ciężkiej pracy.

Było to wyzwanie wyjątkowe zarówno w wymiarze ludzkim, jak i przemysłowym, szczególnie że zakład nadal będzie produkował samochody osobowe, Lagunę i Espace, dopóki nie zostaną one zastąpione. Dzięki produkcji nowego Trafica w Sandouville, Renault stanie się jedynym we Francji producentem samochodów użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w Europie.

W ramach podpisanej w lipcu umowy, począwszy od drugiego kwartału 2016 r., Fiat-Chrysler postanowił powierzyć firmie Renault rozwój i industrializację około 100 000 egzemplarzy nowego, lekkiego samochodu użytkowego. Styl pojazdu zostanie opracowany przez Fiata i będzie posiadał unikalne elementy charakterystyczne dla marki Fiat Professional.

Aktualnie fabryka Renault w Sandouville, podobnie jak zakłady w Maubeuge i Batilly, działa na rozwijającym się rynku samochodów użytkowych. Marka Renault, posiadająca pod koniec 2013 r. 14,5% udziałów w tym rynku, jest bowiem jego liderem w Europie już 16. rok z rzędu. Pod koniec sierpnia 2014 r. globalna sprzedaż samochodów użytkowych Renault wzrosła o + 5,7% (+ 8% dla sprzedaży samochodów użytkowych tej Grupy).

Źródła
  • Renault
IBRM Samar