Renault Avame, projekt studenta z Krakowa

Daniel Czyszczoń, student Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej został zwycięzcą prestiżowego konkursu Renault. Passion for Design & Innovation. Jury uznało jego projekt za najbardziej futurystyczną koncepcję wnętrza i nadwozia spośród wszystkich prac finałowych.

Daniel Czyszczoń odebrał statuetkę w czasie uroczystości w Soho Factory w Warszawie.

Drugie miejsce zajął Konrad Cholewka, a trzecie Ryszard Szymański. Obaj projektanci pochodzą z Wrocławia.

Autonomiczne auto nie wymaga prowadzenia, więc wygląd wnętrza może być całkowicie inny. Daniel Czyszczoń również w projekcie nadwozia maksymalnie wykorzystał fakt technologii autonomicznej przez zminimalizowanie oszklonej powierzchni i nadanie kształtu , który obiecuje przestronność – powiedział o pracy laureata Anthony Lo, Dyrektor Designu Zewnętrznego Renault i przewodniczący jury konkursu.

Daniel Czyszczoń wraz ze swoim projektem samochodu autonomicznego Renault Avame został wybrany przez jury i otrzymał główną nagrodę w konkursie – 10 tys. złotych oraz Renault Talisman lub Renault Espace do testów na okres 2 tygodni.

Przed uroczystością wręczenia nagród Daniel Czyszczoń wziął udział w warsztatach prowadzonych przez Anthonego Lo, podczas których każdy uczestnik miał możliwość otrzymania indywidualnych porad and jednego z najbardziej znanych projektantów w świecie car designu.

Renault Avame to projekt elektrycznego, w pełni autonomicznego pojazdu, którego wnętrze to nie tylko przestrzeń do odpoczynku i rozmów, ale dzięki nowoczesnym systemom multimedialnym również miejsce do kreatywnego spędzania czasu bądź zarządzania domem lub firmą. Tworzenie formy rozpoczęło się oczywiście od prostych ręcznych szkiców, kończąc na modelu trójwymiarowym. Renault Avame to koncepcja autonomicznego samochodu przyszłości dla marki Renault. Jest to przede wszystkim próba odpowiedzi na pytanie jak autonomiczne samochody mogą wpłynąć na nasze codzienne życie – powiedział Daniel Czyszczoń.

Źródło: motoryzacja.interia.pl