PZWLP po raz 6. przyzna nagrody flotowe

3 grudnia podczas uroczystej gali Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów już po raz szósty przyzna jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce – Nagrody PZWLP.
Nagrody PZWLP to obecnie jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na polskim rynku flotowym. Już od kilku lat są przyznawane w czterech kategoriach według tych samych zasad konkursowych. W tym roku zostaną wręczone podczas uroczystej gali, w której wezmą udział osoby stanowiące elitę polskiej branży wynajmu i leasingu pojazdów oraz czołowi przedstawiciele producentów samochodów, firm ubezpieczeniowych, organizacji branżowych związanych z rynkiem i przemysłem motoryzacyjnym, serwisów samochodowych, koncernów paliwowych czy firm leasingowych.

„ZWLP reprezentuje już około 75% rynku wynajmu i leasingu pojazdów w Polsce, dzięki czemu stanowi najważniejszy głos branży w naszym kraju – podkreśla Leszek Pomorski, prezes PZWLP, prezes Alphabet Polska Fleet Management. „We flotach firm członkowskich PZWLP znajduje się obecnie prawie 112 500 samochodów użytkowanych w polskich flotach”.

„Przyznawane przez nas od 6 lat nagrody są postrzegane jako jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce i w związku z tym pozwalają PZWLP skutecznie wpływać na podnoszenie standardów w zakresie bezpieczeństwa i ekologii we flotach aut firmowych oraz stymulować stały wzrost jakości napraw samochodów służbowych w serwisach mechanicznych i blacharsko-lakierniczych”.

W kategorii „firma najbardziej zaangażowana w edukację kierowców”, dotyczącej bezpieczeństwa, nagrodą jest statuetka Bezpieczna Flota, a nominacje są przyznawane firmom użytkującym floty liczące min. 50 pojazdów.

Przedsiębiorstwa są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli PZWLP między innymi pod względem edukacji pracowników/kierowców na temat bezpiecznej jazdy, wdrażania oraz stosowania szkoleń w tym zakresie czy też korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wpływających na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drodze.

Laureatem zeszłorocznej nagrody Bezpieczna Flota została firma Provident Polska.

W kategorii „flota najbardziej przyjazna środowisku” zwycięzca otrzymuje nagrodę Eko Flota. Firmy użytkujące floty składające się z min. 100 samochodów są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli aż trzech organizacji branżowych: PZWLP, Związku Polskiego Leasingu (ZPL) oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS).

Przy wyłanianiu zwycięzcy brane są pod uwagę m.in. takie elementy jak średnia emisja dwutlenku węgla aut użytkowanych we flocie, szkolenia z ekologicznej jazdy czy podejmowanie przez firmę działań mających na celu niwelowanie szkodliwego wpływu pojazdów na środowisko naturalne.

W roku ubiegłym nagrodę Eko Flota otrzymała firma Barlinek SA.

W dwóch kategoriach dotyczących serwisów samochodowych, a więc „najlepszy serwis napraw mechanicznych” (nagroda Mobilizator) oraz „najlepszy serwis napraw blacharsko-lakierniczych” (nagroda Protektor) 17 największych na polskim rynku firm wynajmu i leasingu pojazdów, zrzeszonych w PZWLP, ocenia swoich partnerów serwisowych. Laureaci są wyłaniani w wyniku przyznawanej przez każdą z firm PZWLP punktacji.

Wśród kryteriów ocen znajdują się m.in. terminowość napraw, poziom wykwalifikowania personelu, wyposażenie serwisu, odsetek reklamacji czy też ogólna jakość usług. Laureatem nagrody Mobilizator za rok ubiegły została firma Dom Volvo z Warszawy, a wyróżnienie Protektor przyznano firmie Dynamica z Myślenic.

Do tej pory w sześciu edycjach konkursu PZWLP nominowano blisko 450 firm. Laureatów tegorocznych nagród PZWLP poznamy już 3 grudnia. Sponsorem generalnym gali jest firma Starter. Sponsorami imprezy są natomiast firmy Fiat Auto Poland, Volvo Auto Polska oraz 99rent.
Źródła, PZWLP
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997