PSA zdecyduje o przyszłości e-samochodowej współpracy z Mitsubishi

Szef PSA Peugeot-Citroen Carlos Tavares stwierdził, że jego firma w ciągu 12 miesięcy zadecyduje, czy kontynuować współpracę z Mitsubishi Motors w zakresie prac nad samochodami elektrycznymi

Tavares powiedział parlamentarnej Komisji Spraw Gospodarczych, że Grupa PSA musi na nowo zdefiniować strategię produkcji pojazdów elektrycznych. – Jest to strategia, która zostanie wypracowana w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Musimy się zastanowić, czy program dotyczący e-samochodów możemy rozwijać samodzielnie, czy w partnerstwie i gdzie będziemy je budować, mówił prezes PSA, dodając, że ważnym czynnikiem skłaniającym ku współpracy z Mitsubishi była siła jena.

Mitsubishi od 2010 roku buduje dla PSA małe, elektryczne samochody Citroen C- Zero i Peugeot iOn w japońskiej fabryce Mizushima. Umowa przewidywała dostawę łącznie 100 tys. pojazdów. Oba autka są siostrzanymi modelami dla Mitsubishi i-MiEV .

Sprzedaż samochodów tej serii regularnie spada. W zeszłym roku w Europie wydano 651 egz. Citroena C- Zero, w porównaniu z 3 142 rok wcześniej (dane z JATO Dynamics). Sprzedaż Peugeot iOn spadła do 455 szt. z 3 080 w roku 2012. Mitsubishi sprzedało 880 swoich i- MiEV w 2013 roku, a 1 635 – rok wcześniej.

źródło: Automotive News

AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997