AUTOROBOT 2 inwestuje w Gliwicach

W gliwickiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej budowę nowego obiektu planuje AUTOROBOT 2 – spółka córka firmy AUTOROBOT STREFA.

Nowo powstała spółka AUTOROBOT 2 zamierza wybudować w podstrefie halę magazynowo-montażową, w której prowadzone będą próby technologiczne linii do zgrzewalnych karoserii samochodowych, produkowanych przez spółkę matkę.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2014-2017. Do 2020 r. na jej rozwój przeznaczonych zostanie blisko 20 mln zł. Planowane zatrudnienie – do 24 osób. Spółka matka, czyli AUTOROBOT STREFA funkcjonuje w gliwickiej podstrefie KSSE od 1998 r. W zakładzie wytwarzane są głównie linie do zgrzewania karoserii samochodowych, poczynając od fazy projektowej, poprzez proces produkcji, kończąc na montażu i oddaniu do eksploatacji w siedzibie klienta. W ostatnim okresie firma miała jednak możliwość sprawdzenia się na gruncie całkowicie odmiennym od dotychczasowego. W Gliwicach wykonana została bowiem z sukcesem linia montażowa dla modelu samolotu AIRBUS A350.

źródło: UM Gliwice

AUTOR:  WNP.PL (AG)