AutoEvent 2022: Prognozy, szanse, trendy rynkowe

Już za 1,5 miesiąca najważniejsze wydarzenie w polskiej motoryzacji: AutoEvent 2022. Przygotowujemy dla Was prognozy, trendy rynkowe, szanse na zajęcie dobrych pozycji już dziś. Trudno o lepszą okazję na takie spotkanie. Na czym stoimy?

W zeszłym roku Europa utrzymała pozycję najsłabszego motoryzacyjnego rynku na świecie. Liczba rejestracji aut spadła tu o 2%, co wartość sprzedaży o 26 % mniejszą, niż przed pandemią. Na globalnego lidera automotive wyrastają Chiny, które odrobiły stratę z pandemii oraz USA w 2021, choć były o 12% poniżej poziomów z 2019 roku. W 2021 motoryzacji przewodziła Azja (Kia, Toyota i Hyundai odrobiły pandemiczne straty). Sytuację w Europie trochę poprawił początek 2022 r., ale poziom sprzedaży aut nadal jest tu najniższy w ostatnich 3 latach. Pandemia, która z pewnością powróci, kryzys na rynku półprzewodników i wojna na Ukrainie przemeblowały globalny rynek motoryzacyjny w sposób, którego nikt się nie spodziewał. Kryzys od zawsze był szansą dla inteligentnych i przedsiębiorczych.

21-23 VI czołowi eksperci rynku automotive podzielą się z Wami największym kapitałem XXI w. – informacją. Szczegóły szczytu polskiej motoryzacji.