Poznaj powody, dla których warto korzystać z systemu monitorowania pojazdów GPS

Szukasz kompleksowego rozwiązania, aby optymalnie zarządzać pojazdami w firmie? Chcesz śledzić pojazdy w czasie rzeczywistym? Potrzebujesz automatycznie rejestrować wszystkie przejazdy w oparciu o GPS i/lub sieci GSM? System do monitorowania pojazdów pomoże w zyskaniu pełnej kontroli nad flotą aut.

Bez względu na rozmiar Twojej firmy, już przy jednym samochodzie służbowym, warto zainwestować w system monitoringu GPS. Liczba zleceń każdego miesiąca jest różna, samochody często są wykorzystywane przez różnych pracowników, a kontrola przejazdów służbowych bywa uciążliwa bez odpowiednich narzędzi monitorowania.

Monitoring GPS wpływa na wzrost efektywności i zmniejszenie kosztów

Istotą efektywności w zarządzaniu autami służbowymi jest możliwość sprawnego reagowania i pełna kontrola nad trasą przejazdu. Wiele firm zauważa, że monitoring GPS redukuje przebieg pojazdów i przyczynia się do zmniejszenia kosztów związanych z flotą. Przedsiębiorstwa obserwują średnio 20-procentowe redukcje spalonego paliwa oraz 61% redukcji kosztów administracji biurowej. Korzystając z systemu z monitorowania pojazdów daje średnio oszczędności miesięczne na poziomie około 6,500zł.

Pełniejszy obraz tego, co się dzieje z flotą samochodów

Zainstalowany monitoring samochodu przydaje się właścicielom firm, aby lokalizować floty w czasie rzeczywistym. Lokalizator współrzędnych GPS pozwala na szybkie wyszukiwanie pojazdów przy użyciu słów kluczowych, a także po numerach lub nazwach projektów. Funkcja ta przydaje się kiedy np. administrator floty aut chce sprawdzić trasę podróży, czy też gdzie w danej chwili znajduje się samochód dostawczy.

Czy wiesz jak jeżdżą Twoi pracownicy?

Kontrola przejazdów służbowych zmniejsza ryzyko oszust ze strony pracowników. Przy użyciu monitoringu, właściciel ma możliwość wyeliminowania nieautoryzowanego wykorzystania pojazdu do celów prywatnych oraz sprawdzenia czasu pracy kierowcy.

Zastosowanie urządzeń do pozycjonowania w samochodach służbowych wpływa również na poprawę bezpieczeństwa kierowców i jest jednym z głównych powodów dlaczego firmy decydują się na rozwiązania telematyczne. Możliwość szybkiego powiadomienia bezpośrednio z systemu monitorowania GPS oraz identyfikacja kierowców przydaje się w sytuacjach kiedy liczy się czas i szybka reakcja np. w przypadku pilnych zleceń.

Łatwe zarządzanie flotą pojazdów

Zaletą systemów do monitorowania GPS jest możliwość cyfrowego zapisania przydatnych informacji o flocie, takich jak wydatki na utrzymanie, emisja CO2, polisy ubezpieczeniowe, terminy przeglądów i zakończenia leasingu. Zarządzający taborem samochodów może ustawić w systemie automatyczne raporty, które zostaną wysłane na skrzynkę mailową w ustalonym przez Klienta czasie. Przydatne bywa również ustawienie powiadomień o zbliżających się ważnych datach oraz łatwe fakturowanie za przejazdy związane ze zleceniem (możliwość dodania dodatkowych kosztów).