Polskie silniki elektryczne będą produkowane w Indiach

W 2024 r. ruszy w Indiach produkcja elektrycznych silników do motocykli, autobusów i samochodów ciężarowych oraz aut osobowych, zaprojektowanych przez polski start-up Elimen Group – poinformowała firma.

Polska firma projektująca zaawansowane napędy elektryczne Elimen Group podpisała umowę licencyjną z indyjską firmą Flash Electronics obejmującą przekazanie technologii na produkcję silników elektrycznych do motocykli, autobusów, samochodów ciężarowych.

W komunikacie dodano, że pierwsze silniki elektryczne i falowniki skonstruowane przez Elimen Group zjadą z taśm produkcyjnych fabryki Flash Electronics w indyjskim mieście Pune już w 2024 r. „Umowa licencyjna przewiduje na początek produkcję 4 rodzin silników o mocach: 360kW, 180kW, 16kW oraz 5,7kW” – podano. 

Motocykle i autobusy w pierwszej kolejności

Według przedstawicieli Elimen Group szacowane wielkości produkcji sięgać będą od 3 do 25 tys. jednostek miesięcznie. Pierwsze silniki elektryczne będą montowane w motocyklach, autobusach i pojazdach ciężarowych. W kolejnych etapach współpracy, skonstruowane przez Polaków jednostki napędowe trafią do samochodów osobowych oraz ciągników siodłowych i ciężkiego sprzętu drogowo-budowlanego – podano. 

Elimen Group to polski startup w branży elektrotechnicznej. Firma specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu i testowaniu zaawansowanych napędów elektrycznych.

Źródło: https://biznes.interia.pl/


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997