Pół wieku NSK w Europie

Utworzona prawie 100 lat temu, NSK jest zarejestrowaną w Japonii firmą, która ewoluowała z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych w specjalistę od łożysk tocznych i dostawcę części samochodowych działającą na rynku globalnym. Od 50 lat firma z powodzeniem działa na Starym Kontynencie.
NSK zatrudnia obecnie ponad 28 500 pracowników w 29 krajach. Firma osiągnęła roczne obroty 6,1 mld euro (dane z marca 2013). Wynik ten oparty jest na nieustannie rosnących inwestycjach w badania i rozwój. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje elementy precyzyjne i wyroby mechatroniczne, jak również układy i części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym zespoły łożysk kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 roku powstała pierwsza europejska spółka-córka firmy NSK w Duesseldorfie w Niemczech, zaś w roku 1976 pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee w Anglii. Obecnie, NSK Europe prowadzi ogólnoeuropejską sprzedaż, opierając się na zakładach produkcyjnych w Anglii, Polsce i Niemczech, centrach logistycznych w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrach technologii w Niemczech, Anglii, Francji i Polsce. W 1990 r. NSK zakupiła UPI Group włącznie z uznanym europejskim producentem RHP, fabryką w Newark (Wlk.Brytania).

Firma stworzyła całościową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na oddziały biznesowe wg aplikacji: przemysłowych technologii łożysk tocznych oraz technologii liniowych i precyzyjnych, jak również modułów łożyskowych i układów kierowniczych dla przemysłu motoryzacyjnego. W ramach tej organizacji ponad 3 400 pracowników NSK Europe uzyskało roczne obroty przekraczające 950 mln euro (marzec 2013).

źródło: NSK
AUTOR: WNP.PL (AG)