Pilkington wyróżniony

Należące do NSG Group spółki Pilkington w Polsce zostały wyróżnione  w ogólnopolskim konkursie „Biznes. Dobry Wybór”. Zarządzający Spółkami managerowie zostali włączeni do grona przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces  w biznesie, angażując się społecznie i będąc odpowiedzialnym pracodawcą.

Ryszard Jania i Krzysztof Granicki reprezentujący należące do NSG Group spółki Pilkington Polska, Pilkington IGP i Pilkington Automotive Poland zostali wybrani do ogólnopolskiej galerii przedsiębiorców „Biznes. Dobry Wybór”. Konkurs organizowany przez PKPP Lewiatan, wyłania przedsiębiorców będących symbolami ekonomicznego sukcesu. Głównymi kryteriami wyboru były: dokonania biznesowe, lokalne zaangażowanie CSR oraz standardy zarządzania zasobami ludzkimi.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. Produkcja odbywa się w 29 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w ok. 130 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2012 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 6 miliardów euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 42% zrealizowano w Europie, 28% w Japonii, 13% w Ameryce Północnej, a 17% w pozostałych częściach świata.

źródło: Pilkington
mojeauto.pl