Piechociński zapowiada nowy model samochodu z fabryki Fiata w Tychach

To będzie przełomowy rok dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce – zapewnia wicepremier Janusz Piechociński. Minister gospodarki zapowiada, że w przyszłym tygodniu będzie miał dobrą informację dla polskiej fabryki Fiata.
Wicepremier Janusz Piechociński zapowiedział to podczas spotkania z mediami na Polsko-Szwajcarskim Forum Gospodarczym. Minister poinformował, że w najbliższy czwartek będzie uczestniczył w spotkaniu unijnych ministrów gospodarki we Włoszech.

Jestem przekonany, że przywiozę z Rzymu istotny element dla polskich zakładów koncernu Fiata o nowym modelu samochodu – powiedział Janusz Piechociński.

Poinformował, że najbliższe miesiące przyniosą rozwój motoryzacji w naszym kraju. Minister gospodarki wyjaśnił, że w Polsce brakuje jeszcze fabryk opon wielkogabarytowych, silników dużych mocy i blachy karoseryjnej.

Janusz Piechociński podkreślił, że jego informacja o dużej inwestycji motoryzacyjnej z końca ubiegłego roku wciąż jest aktualna.

W ubiegłym tygodniu niemieckie media donosiły, że fabrykę w Polsce może otworzyć Volkswagen. Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung podawał, że koncern zamierza wybudować nowy zakład pod Poznaniem. Nowa fabryka ma produkować do 70 tysięcy pojazdów rocznie

Źródło: IAR

Dziennik.pl