Piechociński spotka się z przedstawicielami branży motoryzacyjnej

W najbliższy piątek 14 grudnia wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński spotka się z przedstawicielami branży motoryzacyjnej w Polsce, aby rozmawiać o sytuacji w tym sektorze – poinformował w środę resort gospodarki.
Spotkanie ma odbyć się w godzinach popołudniowych.

W piątek spółka Fiat Auto Poland poinformowała o zamiarze zwolnienia w pierwszym kwartale przyszłego roku 1,5 tys. osób, czyli trzeciej części załogi. Swoją decyzję spółka tłumaczy spadkiem sprzedaży samochodów na europejskich rynkach, dekoniunkturą i koniecznością reorganizacji. Rozpoczęły się negocjacje warunków zwolnień grupowych ze związkami zawodowymi. Dotychczas nie osiągnięto porozumienia. Związkowcy uważają skalę zwolnień za nieuzasadnioną. Chcą odpraw i programu dobrowolnych odejść.

Rząd we wtorek zdecydował o przeznaczeniu 15 mln zł na wsparcie uruchomienia w Gliwicach produkcji samochodów Astra IV generacji przez koncern General Motors. Firma zobowiązała się do zainwestowania w nową linię ponad 325 mln zł, utrzymania inwestycji przez co najmniej pięć lat od jej zakończenia, a także utworzenia 150 miejsc pracy i utrzymania ich przez co najmniej pięć lat od ich utworzenia.

WNP.PL, PAP