Pięć milionów silników z Polski!

Załoga polskiej fabryki Fiata w Bielsku-Białej ma powody do dumy. Z linii montażowej zakładu zajmującego się produkcją jednostek napędowych zjechał właśnie pięciomilionowy silnik 1,3 l MultiJet.

Czterocylindrowa, szesnastozaworowa jednostka o pojemności skokowej 1248 cm3 dostępna jest w ofercie włoskiej marki od 10 lat – pierwsze auto z tym silnikiem sprzedano w 2003 roku.

Obecnie silnik 1,3 l MultiJet występuje w kilku wariantach mocy. Klienci mogą zdecydować się na jednostkę z turbosprężarką o stałej geometrii (moce 70 KM i 75 KM) lub z turbiną o zmiennej geometrii (moce od 85 KM do 95 KM).

Jednostka oferowana jest m.in. w modelach: 500, Punto i Panda. Z silnika tego korzystają również tacy producenci, jak np. Ford (model Ka), Opel (Corsa, Meriva) czy Suzuki (Swift, Ignis).

Przypominamy, że w zeszłym roku fabryka silników w Bielsku-Białej – jako pierwszy zakład w koncernie Fiat – otrzymała prestiżowy certyfikat „golf level” wg World Class Manufacturing. Oznacza to, że polski zakład działa zgodnie z najnowszymi standardami światowymi w zakresie organizacji i jakości produkcji.

INTERIA.PL


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997