Peugeot 208 do serwisu

Francuska marka z lwem na osłonie chłodnicy od kilku lat walczy o zaufanie klientów, które w ostatnich latach zostało nadszarpnięte przez wpadki z elektroniką. Model 308 ma dobrą opinię zmotoryzowanych i wydawało się, że mniejszy 208 ma szansę podążyć tą drogą. Niestety, Francuzu zaliczyli wpadkę.

Peugeot poinformował, że w niektórych samochodach marki Peugeot 208 zabezpieczenie nakrętki piasty tylnego koła może nie spełniać norm jakościowych. Może dojść do poluzowania nakrętki. Według zapewnień producenta, nie powinno to nastąpić w sposób gwałtowny, a dodatkowo być poprzedzone hałasem dochodzącym z okolic tylnego koła. Jak informuje Peugeot, usterka ta nie stanowi bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa użytkownika pojazdu.

Peugeot ogłosił akcję przywoławczą, która polega na sprawdzeniu zabezpieczenia nakrętki i w razie konieczności wymiany na nową nakrętkę. Do serwisów w Polsce zostaną zaproszeni właściciele 1 133 pojazdów. Numery VIN egzemplarzy objętych akcją serwisową można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

tb, moto.wp.pl

(wp.pl)