Patronat PIM: kolejne spotkanie ekspertów branżowych z uczniami z tzw. samochodówki

W warszawskim Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr. 2, przy ul. Jana Pawła II, w której jedną z klas Polska Izba Motoryzacji objęła patronatem, odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielem sektora motoryzacyjnego. Tym razem z prelekcją/ pogadanką wystąpił Tomasz Szydlak, Ekspert Polskiej Izby Motoryzacji. W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu uczniów, ich opiekun/ nauczyciel – Urszula Jastrzębska oraz przedstawiciel Biura Polskiej Izby Motoryzacji – Ewa Rosik.

Było to spotkanie w ramach cyklu, podczas których doświadczeni przedstawiciele sektora motoryzacyjnego uświadamiają młodym ludziom, jakie możliwości daje średnie wykształcenie w tzw. samochodówkach. Oprócz pewnych szans na wykonywanie zawodu szerokorozumianego mechanika, taka szkoła pozwala na kontynuowanie nauki na uczelniach wyższych i w efekcie, przy dodatkowej znajomości nawet jednego języka obcego (angielski, niemiecki, rosyjski), daje szanse na rozwój osobisty a przede wszystkim na uzyskanie pracy zarobkowo mocno zadowalającej. Tym bardziej, że pracodawcy mają coraz większy problem z pozyskaniem ludzi do pracy.

Dlatego przed młodymi ludźmi z pewnością stoją otwarte drzwi do kariery a co najważniejsze do pozyskania pracy, która „z marszu” daje możliwości zarobkowe i rozwoju. Wystarczy chcieć, nie być abnegatem, chwilę się zastanowić, nie być biernym i działać – to przesłanka do młodzieży.

Już niebawem pełna relacja z wydarzenia.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997