Partnerzy Crido Taxand w gronie najlepszych doradców podatkowych

W Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego 2017, przygotowanym przez redakcję dziennika Rzeczpospolita, partnerzy Crido Taxand znaleźli się w gronie najlepszych doradców, otrzymując wyróżnienia w kategorii cen transferowych, sporów podatkowych oraz podatku VAT. Ponadto, firma otrzymała dwie nagrody za: innowacyjne rozwiązanie oraz wygranie prestiżowego sporu w podatku CIT.

To już trzecie wyróżnienie dla Eweliny Stamblewskiej-Urbaniak w kategorii cen transferowych w 2017 roku i kolejne w rankingu Rzeczpospolitej. W tym roku kapituła rankingu doceniła również dokonania jej zespołu za stworzenie Weryfikatora obowiązków TP (dostępnego na stronie cenytransferowe.taxand.pl), za który Crido Taxand otrzymało wyróżnienie w kategorii „Innowacyjne rozwiązanie roku”.

Andrzej Puncewicz już drugi rok z rzędu został najlepszym doradcą w zakresie sporów podatkowych. Organizatorzy rankingu docenili również jego zespół – za uzyskanie ponad 300 mln zł nadpłaty dla grupy amerykańskich funduszy inwestycyjnych – przyznając firmie wyróżnienie w kategorii „Wygrana przed sądami w podatku CIT”.

Roman Namysłowski, który od lat doceniany jest przez różne kapituły i redakcje za swoje osiągnięcia w obszarze podatków pośrednich, otrzymał tytuł „Najlepszego doradcy w zakresie podatku VAT”. Jak podkreślił w swoim komentarzu dla RzeczpospolitejZarówno przedsiębiorcom, jak i doradcom podatkowym przyszło funkcjonować w czasach, w których zmiany na płaszczyźnie podatków są niezmiernie dynamiczne, nieporównywalne do jakiegokolwiek okresu, nawet przystąpienia Polski do Unii Europejskiej [..]. Kontrole w zakresach, w których do tej pory podatnicy spali spokojnie. No i totalna walka z wyłudzeniami w VAT.

Dynamiczny rozwój Crido Taxand znalazł również swoje odzwierciedlenie w zestawieniu największych firm wg przychodów, w którym firma awansowała na szóstą pozycję, zwiększając przychody w porównaniu do ubiegłego roku o niemal 30%.

Ostatnie wyróżnienia w rankingu Rzeczpospolitej i inne tegoroczne nagrody, m.in. „Poland Transfer Pricing Firm of the Year” są potwierdzeniem naszych kompetencji oraz budowania coraz mocniejszej pozycji na rynku firm doradztwa podatkowego. Zespół Crido liczy obecnie już ponad 200 osób. Dzięki temu stanowimy w zakresie doradztwa realną alternatywę dla największych korporacji audytorsko-doradczych. To szczególnie ważne w kontekście wprowadzonego właśnie rozdziału audytu od doradztwa. Cieszymy się, że kapituła rankingu doceniła nasze wysiłki oraz innowacyjne rozwiązania, które pozwalają przedsiębiorcom łatwiej odnaleźć się w zmieniającym się środowisku podatkowym, a także efektywnie odpowiadać na nowe wyzwania ze strony fiskusa – podsumowuje Andrzej Puncewicz, Partner w Crido Taxand.

_____________________________________________________________________O Crido Taxand

 Crido Taxand jest pierwszą na polskim rynku firmą konsultingową, która nie łączy usług doradczych i audytorskich, działającą w międzynarodowej sieci. Firma powstała w 2005 roku. Od początku swojej działalności należy do międzynarodowej sieci podatkowej Taxand, która liczy 2000 doradców podatkowych i 500 partnerów w 46 krajach. Ponad 220-osobowy zespół Crido Taxand w Polsce doradza klientom w obszarze podatków, pozyskiwania finansowania, szczególnie z funduszy UE, prawa (Crido Legal) i strategii biznesowych (Crido Business Consulting). Zarówno firma, jak i jej eksperci zajmują najwyższe pozycje w rankingach podatkowych oraz jako doradcy w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Więcej informacji o Crido Taxand na taxand.pl, a o Taxand na taxand.com.