Panie i Panowie! Nowością roku 2013 jest…

Uzyskując 17% głosów, Fiat 500L zdobył prestiżowy tytuł „Nowość Roku 2013” według magazynu Quattroruote, wyprzedzając kolejno Mercedesa Klasy A oraz Volkswagena Golfa.
Grupa Fiat rozpoczyna nowy rok, zdobywając dwie prestiżowe nagrody przydzielane przez czytelników włoskiego magazynu branżowego Quattroruote, którzy wzięli udział w konkursach o tytuł „Nowość Roku 2013” oraz „Moje ulubione samochody 2012”.

Uzyskując 17% głosów, Fiat 500L zdobył prestiżowy tytuł „Nowości Roku 2013” po emocjonującym pojedynku z Mercedesem Klasy A, który uplasował się na drugim miejscu (16,3%) i wyprzedzając modele takie jak Volkswagen Golf (13,2%) oraz nowy Fiat Panda (9,49%).

Fiat 500L został wybrany do nagrody z listy 12 kandydatów wyselekcjonowanych przez redakcję magazynu Quattroruote spośród najbardziej znaczących modeli zaprezentowanych w ostatnich dwunastu miesiącach.

W listopadzie i grudniu za pomocą SMS-ów i głosowania online ponad 48 500 czytelników wybrało swój ulubiony samochód. Po raz pierwszy z listy modeli kandydujących do tego tytułu wyłączono samochody sportowe i modele budzące skrajne emocje, wyróżniając auta, które są kupowane i używane na co dzień.

Grupa Fiat odniosła również sukces w drugim konkursie „Moje ulubione samochody”, zorganizowanym także przez magazyn Quattroruote oraz jednocześnie przez inne magazyny specjalistyczne z 14 krajów europejskich, z klasyfikacją przygotowaną na poziomie krajowym.

Modele włoskie triumfowały w 7 spośród 10 kategorii, na jakie podzielono konkurs: nowy Fiat Panda zdobył pierwszą nagrodę w kategorii city-car (26,8% głosów), Fiat 500L wśród małych samochodów (12,1%), Alfa Romeo Giulietta w średnim segmencie (23,4%), Maserati Quattroporte wśród modeli flagowych (23,8%), Ferrari 458 Spider wśród kabrioletów (18,7%), Ferrari F12 Berlinetta wśród samochodów sportowych (31,0%), a Fiat Freemont wśród rodzinnych minivanów (15,1%).

Na przełomie września i października uczestnicy konkursu „Moje ulubione samochody” wyrazili swoje opinie za pośrednictwem strony quattroruote.it, wypełniając formularz, w którym wskazali nie tylko swój ulubiony samochód w każdym segmencie, ale również wyrazili szereg ocen dotyczących marek oraz ich postrzegania.

Ocena jest jeszcze bardziej interesująca, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że głosujący to doświadczeni kierowcy i pasjonaci motoryzacji, którzy wykonują średnio swoim samochodem 20 800 km rocznie, czyli prawie dwa razy tyle, ile wynosi średnia krajowa.
Źródła
FIAT
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997