Oto liderzy rankingu modeli w Szwecji

Od początku bieżącego roku rynek nowych samochodów w Szwecji zanotował spadek rejestracji o 17,5%. Liderem w ranking modeli jest Volvo V70, które rywalizuje o prymat z takimi konkurentami jak VW Passat oraz Volvo V60.
W marcu Volvo V70 miało na rynku szwedzkim 1 480 rejestracji, zdobywając pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych modeli w kraju, którego mieszkańcy słyną z zamiłowania do komfortowych samochodów typu kombi. Dla porównania, w analogicznym miesiącu rok wcześniej wynik Volvo V70 zbliżył się do poziomu 2 000 sztuk.

Na pozycji drugiej w marcu bieżącego roku uplasował się kolejny przedstawiciel rodzimej marki Volvo, a mianowicie S60/V60, który uzyskał wolumen 1 275 rejestracji (1 370). Wynikiem tylko nieznacznie gorszym niż Volvo S60/V60 może pochwalić się trzeci w zestawieniu miesięcznym Volkswagen Passat (1 260 sztuk).

W marcu na pozycji czwartej rankingu najpopularniejszych modeli na rynku szwedzkim, które przekroczyły pułap 1 000 rejestracji, znajdziemy natomiast model Volvo V40 (na zdjęciu). Ciekawe, czy w najbliższych miesiącach ten kompaktowy model nowej generacji będzie nadal sukcesywnie piał się w górę w zestawieniu czołowych modeli w Szwecji?

W całym pierwszym kwartale bieżącego roku zdecydowanym liderem sprzedaży samochodów w Szwecji jest Volvo V70. Uzyskany wynik to prawie 4 150 egzemplarzy, czyli o ponad 700 rejestracji więcej niż drugi w zestawieniu sumarycznym Volkswagen Passat.

Źródła, Na podstawie danych BIL Sweden
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997