Bosch nagrodzony przez BMW

Grupa BMW przyznała firmie Bosch nagrodę BMW Supplier Innovation Award. Niemiecki producent samochodów z Bawarii wręcza to wyróżnienie kooperantom, którzy wyróżniają się innowacyjnością oraz wybitnymi osiągnięciami.
Spółka Robert Bosch GmbH otrzymała nagrodę specjalną za partnerstwo na rzecz innowacyjności. BMW uhonorowała w ten sposób długoletnią współpracę obydwu przedsiębiorstw.

Podczas pracy nad licznymi projektami motoryzacyjnymi Bosch stworzył wiele innowacji, które stały się kamieniami milowymi w rozwoju techniki motoryzacyjnej. Dlatego Bosch jest dla Grupy BMW jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych partnerów.

„Jesteśmy dumni z nagrody. Jest ona kolejnym dowodem ogromnego potencjału innowacyjności naszych pracowników, który zapewnia nam wiodącą pozycję na rynku technologii – powiedział Peter Tyroller, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH, odpowiedzialny za marketing i sprzedaż.

Herbert Diess, członek zarządu spółki BMW AG odpowiedzialny za rozwój, podkreślił podczas ceremonii wręczenia nagród znaczenie nowych technologii. „Innowacje współdecydują o sukcesie rynkowym samochodów. Wielu klientów decyduje się na zakup samochodu, który najbardziej przekonuje ich swoją innowacyjnością. Ponadto, innowacje są centralnym czynnikiem napędowym naszej roli jako innowatora w kształtowaniu przyszłości motoryzacji”.

Spółka Robert Bosch GmbH zamierza być w dalszym ciągu motorem rozwoju motoryzacji. Oprócz systematycznego doskonalenia techniki silników spalinowych Bosch pracuje także nad napędami alternatywnymi do samochodów elektrycznych, efektywnymi agregatami pomocniczymi oraz np. nad hydraulicznym napędem hybrydowym.

W centrum zainteresowania konstruktorów Bosch znajduje się także zautomatyzowana jazda, inteligentne rozwiązania w dziedzinie multimediów oraz interfejsy użytkownika. Kierowcy już dziś mogą korzystać z układów wspomagających, które są dostępne nie tylko w samochodach klasy wyższej, ale także w segmencie aut kompaktowych.
Źródła, Robert Bosch
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997