Ofensywa General Motors. Firma szykuje dwa nowe modele aut elektrycznych

Amerykański koncern motoryzacyjny General Motors deklaruje, że w ciągu najbliższego półtora roku wypuści na rynek dwa nowe modele aut elektrycznych na bazie modelu Chevrolet Bolt, w Europie sprzedawanego jako Opel Ampera-e – podała w poniedziałek agencja AP.

Jak dodano, do 2023 roku GM chce zaoferować klientom ponad 20 modeli samochodów elektrycznych lub zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Amerykański koncern zadeklarował, że do 2020 roku zacznie produkcję pojazdów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, które mają być przeznaczone zarówno do celów komercyjnych, jak i wojskowych. Chce też w przyszłości produkować „wyłącznie zero-emisyjne modele aut”.

Według agencji AP, nowymi produktami ze znakiem GM, które pojawią się na rynku w ciągu najbliższych 18 miesięcy, będą najprawdopodobniej samochody typu SUV lub sportowe, które mogłyby konkurować z elektrycznym Modelem 3 Tesli; jeszcze nie trafił on do sprzedaży.

Jak podał GM, większość jego nowych modeli samochodów elektrycznych będzie miało większy zasięg, niż dostępny obecnie na rynku Bolt, który może przejechać na jednym ładowaniu ponad 383 km.(PAP)

Źródło: www.forsal.pl