Oliver Hoffmann obejmuje stanowisko szefa Działu Rozwoju Technicznego w Audi Sport

Z dniem 1 października 2017 r., obowiązki szefa Działu Rozwoju Technicznego w Audi Sport GmbH przejął Oliver Hoffmann. Zastąpił na tym stanowisku Stephana Reila. Do priorytetowych zadań nowego szefa działu należeć będzie rozwój i nadzór nad kampaniami produktowymi prowadzonymi przez tę spółkę-córkę marki Audi. Do roku 2020, gama modelowa pojazdów oferowanych przez Audi Sport ma zostać rozbudowana z jedenastu do szesnastu modeli w wersji produkcyjnej.
Dotychczas Oliver Hoffmann pracował w dziale rozwoju napędu Audi AG. Jego doświadczenie zawodowe rozwijane zarówno w Niemczech, jak i w innych krajach, obejmuje zarządanie jakością w Automobili Lamborghini we Włoszech, w węgierskiej fabryce Audi w Györ oraz pracę w zespole odpowiedzialnym za rozwój wysokowydajnych silników V10 montowanych w Audi R8. Hoffmann urodził się w roku 1977 w Hanoverze i studiował mechanikę na Politechnice.

“Wraz z dołączeniem do zespołu Rozwoju Technicznego Olivera Hoffmanna, zyskaliśmy wykwalifikowanego managera” – powiedział Stephan Winkelmann, CEO Audi Sport GmbH. “Jego doświadczenie, wiedza i umiejętności z pewnością pomogą realizować plany ekspansji marki Audi Sport.”

Hofmann na stanowisku szefa Działu Rozwoju Technicznego Audi Sport GmbH zastąpił Stephana Reila. Reil, jako jedna z osób zakładających spółkę Audi Sport, był odpowiedzialny za rozwój wszystkich projektów pojazdów, począwszy od modelu Audi RS 4 Avant z roku 1999. “Pośwęcenie i ciężka, wieloletnia praca Stephana Reila wydatnie przyczyniły sie do wzrostu i sukcesu spółki Audi Sport” – podkreślił również Stephan Winkelmann. Po odejściu z Audi Sport, Reil obejmuje nowe stanowisko w ramach koncernu Audi AG.