Odlicz pełny VAT od zakupu i paliwa

Nie jest tajemnicą, że przeszło połowa z fabrycznie nowych samochodów kupowana jest w Polsce przez firmy. Prywatni przedsiębiorcy stanowią więc dla dealerów łakomy kąsek…

Ofertę skierowaną do właścicieli małych i średnichprzedsiębiorstwprzygotował właśnie polski importer Skody. Do salonów trafi wkrótce dostawcza, dwumiejscowa Skoda Citigo w konfiguracji spełniającej wymogi unijnej homologacji N1. Oznacza to, że przedsiębiorca może odliczyć 100 proc. podatku VAT nie tylko od zakupu auta, ale też od wydatków na paliwo i to bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.

Za przednimi fotelami Citigo zamontowano solidną, metalową przegrodę, dzięki której – z tyłu – uzyskano dużą, zabezpieczonąprzestrzeńładunkową. By spełnić warunki homologacji konieczne było usunięcie tylnej kanapy, pod podłogą przedziału bagażowego wygospodarowano miejsce na koło zapasowe. Ciężarowe Citigo oferowane jest wyłącznie w wersji z trzydrzwiowym nadwoziem. Klienci mogą się jednak zdecydować na dowolną odmianę silnikową (silnik 1,0 l MPI o mocy 60 KM lub 75 KM) i wersję wyposażenia.

 

Skoda Citigo z homologacją ciężarową jest o 1500 zł droższa niż podstawowa, osobowa, odmianaauta. Możliwość odliczenia pełnego podatku VAT sprawia jednak, że – z perspektywy przedsiębiorcy – samochód staje się bardzo kuszącą propozycją.

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/raport-rynek-paliw/paliwa/news-odlicz-pelny-vat-od-zakupu-i-paliwa,nId,1474567#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Interia.pl