Numer 1 wśród diesli

Skoda stała się liderem sprzedaży na polskim rynku w kolejnych klasyfikacjach: jest marką numer 1 wśród samochodów z silnikiem Diesla.

W zestawieniu obejmującym okres od początku bieżącego roku do końca kwietnia marka z Mlady Boleslav wyłoniła się jako zwycięzca w dwóch kategoriach polskiej moto-branży: jako lider rynku oraz jako lider wśród sprzedawców samochodów z silnikiem Diesla. W tym czasie zarejestrowano 6 900 aut marki Skoda z silnikiem wysokoprężnym, czyli o 8% więcej od drugiej marki w tej klasyfikacji i aż o około połowę więcej od konkurentów zajmujących kolejne czołowe pozycje w zestawieniu.

Do Skody należy aktualnie aż 14,5% polskiego rynku samochodów z silnikiem wysokoprężnym.

Także niekwestionowana pozycja lidera modelu Octavia na rynku polskim przekłada się na sukces wersji zasilanych olejem napędowym: przez pierwsze cztery miesiące roku Octavia z silnikiem TDI znalazła 2 779 nowych właścicieli w Polsce.

Także w tym przypadku Skoda posiada zdecydowaną przewagę nad konkurencją: aż 15% i 25% nad kolejnymi najpopularniejszymi samochodami w naszym kraju.

Wśród wszystkich kupowanych w Polsce modeli samochodów z dieslem aż blisko 6% z nich to Octavia. Skoda Fabia jest z kolei najczęściej wybieranym dieslem w swoim własnym segmencie.

IBRM Samar