Nowy SUV hitem! Volvo szuka ludzi do pracy i zatrudni 1300 osób

Nowe volvo XC90 rozchodzi się jak ciepłe bułki. Okazuje się, że szwedzka marka musi sprostać dużemu zainteresowaniu, jakim cieszy się ten samochód – dlatego fabryka Volvo Torslanda uruchomi dodatkową, trzecią zmianę oraz zatrudni 1300 nowych pracowników.

Dzięki wprowadzeniu dodatkowej trzeciej zmiany Volvo Car Group utworzy ok. 1300 nowych miejsc pracy, a także otworzy zupełnie nową halę produkcyjną, dzięki której z taśmy fabryki Torslanda w Göteborgu będzie zjeżdżało 300 tys. samochodów rocznie.

Całkowita liczba pracowników w tym zakładzie wzrośnie o ok. 40 proc i wyniesie 4600 osób. Zwiększenie zatrudnienia zaplanowano na pierwszy kwartał 2015 r. i jest ono związane przede wszystkim z rozpoczęciem produkcji nowego volvo XC90.

Przypominamy, że ten nowy SUV to pierwszy samochód Volvo zbudowany na platformie podwoziowej SPA, która będzie wytwarzana w fabryce w Göteborgu i trafi także do przyszłych modeli szwedzkiej marki.

Szwedzi chcą zainwestować „w przyszłość” ok. 11 mld dolarów a nowa platforma, jak i rozwój fabryki Torslanda to część wielkiego planu rozwojowego. Dziś w szwedzkim zakładzie produkowanych jest 6 modeli Volvo: S60, S80, V60, V70, XC70 oraz XC90.

W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2014 roku sprzedaż samochodów Volvo wzrosła o 9,2 proc. Do końca roku Szwedzi planują wysłać w świat 470 tys. aut. Wynik ten oznaczałby 10 proc. wzrost w stosunku do 2013 roku oraz najwyższą sprzedaż w historii szwedzkiej marki. Co więcej, skandynawski producent sugeruje, że w 2015 r. może paść kolejny rekord, a liczba sprzedanych aut może po raz pierwszy przekroczyć 0,5 miliona.

Źródło: dziennik.pl