Nowe narzędzie Audatex dla serwisów samochodowych

Firma Audatex Polska zaprezentowała nowe narzędzie dla serwisów samochodowych. Ma ono pozwolić szybko i profesjonalnie wyliczyć potrzebne usługi, części i koszty do przeprowadzenia przeglądu okresowego dla określonego pojazdu zgodnego z wymogami producenta.
Pełna nazwa narzędzia AudaSMR (Service Maintenance Repair) brzmi: System Kalkulowania Kosztów Bieżących Napraw Eksploatacyjnych i Serwisowych. SMR to wielomarkowy, zintegrowany z platformą „Audanet” moduł kalkulacyjny, pozwalający kompleksowo wykonać kalkulację serwisową pojazdu. Wykonanie kalkulacji powinno być intuicyjne dzięki usłudze AudaVIN rozkodowującej numer nadwozia i podającej wszelkie niezbędne informacje o pojeździe. Dzięki temu, serwis może otrzymać informację o producencie samochodu, modelu i jego wyposażeniu w oparciu o numer VIN. Dzięki informacji o rodzaju i typie pojazdu użytkownik AudaSMR ma dostęp do pełniej listy czynności jakie zaleca producent przy przeglądzie serwisowym.

AudaSMR umożliwia również dostęp do bazy zamienników części oryginalnych. Taka funkcja powinna dać klientowi możliwość optymalizacji kosztów przeglądu, mechanik zaś, otrzymuje dokładną listę przeglądową. Dzięki takim informacjom, serwis uzyskuje pełny zakres czynności, które powinien wykonać podczas przeglądu. Posiada również kompletną wiedzę o częściach, które należy wymienić lub poddać sprawdzeniu zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.

Narzędzie jest dedykowane niezależnym, przede wszystkim wielomarkowym serwisom samochodowym. Może być również wykorzystywane przez firmy z sektora „Rent-A-Car” niezależnie od wielkości posiadanej floty albo przez przedsiębiorstwa posiadające własne zaplecze pojazdów niekorzystające z outsourcingu zarządzania flotami (np. od kilku do kilkunastu pojazdów). To pozwala im na wcześniejsze planowanie obsługi posiadanych pojazdów oraz kosztów przeglądów.

Niezależnie od tego, narzędzie może znaleźć zastosowanie również w autoryzowanych serwisach markowych, funkcjonując jako produkt wspomagającym obsługę pojazdów innych marek. ASO mogą ewentualnie przejmować obsługę całych flot swoich dotychczasowych klientów, nawet jeżeli część ich pojazdów jest innej marki.

Audatex Holding należy do amerykańskiej firmy Solera. Posiada ponad 30 spółek we wszystkich krajach Europy Zachodniej, Czechach, Węgrzech i Polsce oraz w USA, Japonii, RPA, Kanadzie, a także w Chinach. Planowana jest ekspansja do innych krajów tak jak rozwijają się nowe rynki producentów samochodów. Korzenie firmy sięgają połowy lat 60. gdy w Niemczech powstał pomysł stworzenia jednorodnej bazy danych do kalkulowania napraw pojazdów powypadkowych wszystkich modeli. Audatex oferuje na całym świecie precyzyjne narzędzia do kalkulacji napraw pojazdów powypadkowych, produkty do organizacji procesu likwidacji szkód komunikacyjnych oraz managementu. Odbiorcami produktów są praktycznie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, rzeczoznawcy oraz ogromna rzesza warsztatów samochodowych w Europie i na świecie.

źródło: Audatex

 


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997