Nowa inwestycja Auto-Boss

Salon samochodowy Auto-Boss w Bielsku-Białej niedawno wzbogacił się o nowy obiekt napraw blacharsko-lakierniczych dla pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych do 3,5 t. Hala została zaprojektowana przez pracownię Architekci Wiewióra & Golczyk. Powierzchnia hali to łącznie 3200 m2.
„Potencjał zakładu to około 600 samochodów miesięcznie. Dysponujemy szeroko rozwiniętą flotą pojazdów zastępczych, wypożyczalnią, własnymi lawetami do holowania aut osobowych oraz dostawczych. Klienci są obsługiwani w nowoczesnym biurze przez profesjonalnych doradców. Współpracujemy z wieloma zakładami ubezpieczeń, bankami i leasingami. W związku z tym zakład zapewnia sprawną likwidację szkód, a w przypadku płatności przez zakłady ubezpieczeń rozliczenia bezgotówkowe. Dodatkowo, dysponujemy również parkingami dla samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych do 3,5 ton – mówi Andrzej Pomykacz, kierownik działu blacharsko-lakierniczego firmy Auto-Boss.

Ten nowoczesny i funkcjonalny obiekt składa się z blacharni, na której mieści się 18 stanowisk blacharsko-montażowych, w tym trzy ramy naprawcze dla samochodów osobowych i dostawczych. Ponadto, wyposażenie blacharni zawiera takie elementy jak zgrzewarki, spawarki, luto-spawarki do różnych metali i tworzyw, nagrzewnice indukcyjne wygniatarki, urządzenia plazmowe do zgrzewania i cięcia, urządzenia do naprawy wgnieceń bez lakierowania, suwnicę do demontażu kabin samochodów ciężarowych oraz urządzenia pomiarowe.

Dzięki temu, iż firma posiada własny zakład adaptacji samochodów osobowych i ciężarowych do 3,5 t, można przeprowadzać naprawy kontenerów, chłodni, wywrotek oraz plandek. Dużą zaletą obiektu jest możliwość naprawy i wymiany szyb w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Jeśli chodzi o obsługę diagnostyczną i mechaniczną, zapewnia ją bogato wyposażony warsztat.

Hala posiada również lakiernię, która składa się z dwóch kabin lakierniczych o wymiarach 7,2×4,0x3 z zestawem promiennikowym, wspomagającym nagrzewanie w kabinie lakierniczej oraz drugą o wymiarach 8,40×4,57×3,5 dla samochodów dostawczych.

Lakiernia dysponuje 14 stanowiskami przygotowawczymi, pięcioma stanowiskami półkabin oraz laboratorium.

„Stosujemy tutaj nowoczesną technologię StandoBlue opartą o lakiery wodorozcieńczalne, a dobór koloru zapewnia mieszalnik firmowy Standox oraz Spektrofotometr Genius. Hala wykorzystuje nowoczesne technologie, między innymi zamontowany został system centralnego odsysania, który obsługuje jednocześnie 16 stanowisk przygotowawczych dla potrzeb lakierni. Ponadto, myjki i destylarki zapewniają ponowne wykorzystanie rozpuszczalników, a efektywny system filtracyjny przeznaczony do oczyszczania wody pozwala na ponowne jej użycie lub odprowadzenie automatyczne do kanalizacji. Dodatkowo, posiadamy również automatyczną myjnię z zamkniętym obiegiem wody. Sprężone powietrze zapewnia zespół kompresorów Atlas Copco, natomiast prasa do odpadów papieru, kartonu i puszek Mitek pozwala ograniczyć ilość odpadów – mówi Andrzej Pomykacz.
Źródła, Auto-Boss
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997