NGK rozpoczyna nową inwestycję

Powoli rusza budowa drugiej fabryki NGK Ceramics Polska w woj.śląskim. Zakład powstaje w Dąbrowie Górniczej – Tucznawie. Rozpoczęcie produkcji filtrów cząstek stałych (DPF) z węglika krzemu (SiC) planowane jest na styczeń 2017 r.

Obecnie jedyną bazą produkcyjną grupy NGK wytwarzającą filtry DPF z węglika krzemu jest zakład NGK Ceramics Polska w Gliwicach, gdzie od czasu uruchomienia produkcji w 2004 r. moce produkcyjne były stopniowo zwiększane w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na filtry w Europie. Z uwagi na przewidywany dalszy wzrost popytu oraz ze względu na brak możliwości rozbudowy gliwickiej fabryki, podjęto decyzję o zwiększaniu mocy produkcyjnych budując drugi zakład w Polsce.

Nowa fabryka powstaje na działce o powierzchni 14,7 ha, znajdującej się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej w Tucznawie (Dąbrowa Górnicza), ok. 50 km wschód od obecnego zakładu w Gliwicach. Planowane nakłady o minimum 76 mln euro. Spółka będzie wytwarzać filtry cząstek stałych zrobionych z węglika krzemu w eksperymentalnej technologii produkcji. W nowym zakładzie zatrudnienie początkowo znajdzie co najmniej 70 osób. Wraz ze zwiększeniem mocy produkcyjnych i wydajności zakładu planuje się w ciągu kilku lat zwiększyć zatrudnienie do ok. 260 osób. Uruchomienie produkcji ma nastąpić na początku 2017 r. Moce produkcyjne wytwarzania filtrów DPF z węglika krzemu wzrosną o 30% w stosunku do isniejącej fabryki w Gliwicach.

źródło: NGK

AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997