Następca Bugatti Veyrona coraz bliżej. Znamy nazwę

O następcy kultowego już Bugatti Veyrona mówi się od dawna. Powstało nawet kilka wizualizacji, jednak na plotkach się skończyło, a szansa na następcę oddalała się z każdą chwilą. Do dzisiaj. Jeden z amerykańskich magazynów motoryzacyjnych dowiedział się bowiem, że następca super samochodu będzie nazwany Chiron.

Nowe coupe zostanie nazwane na cześć kierowcy Louisa Chiron, który w latach 20. i 30. ubiegłego wieku był członkiem fabrycznego zespołu Bugatii i wsławił się zwycięstwem nad zespołem Mercedese podczas Grand Prix Francji w 1934 roku.

Warto dodać, że w 1999 roku Bugatti zaprezentowało samochód koncepcyjny o nazwie 18/3 Chiron. Został on opracowany przez specjalistów ze studia Italdesign prowadzonym przez Fabrizio Giugiaro, syna Giorgetto Giugiaro. Samochód był wyposażony w silnik w układzie W18 o pojemności 6,3 litra, który generował 555 KM i 650 Nm momentu obrotowego.

Zgodnie z modą napęd następcy Veyrona będzie prawdopodobnie wspomagany przez układ hybrydowy. Według niepotwierdzonych informacji w układzie znajdzie się 16- cylindrowy silnik o pojemności 8 litrów z czterema turbosprężarkami.

Onet.pl,  Piotr Rejowski, Redaktor i wydawca serwisu OnetMoto

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997