Spadek produkcji w polskich fabrykach samochodów

Polskie fabryki w sierpniu 2014 roku wyprodukowały 22 068 samochodów osobowych i dostawczych, o 60,95 proc. mniej w stosunku do lipca i o 36,93 proc. mniej w stosunku do sierpnia 2013 roku – podał instytut Samar we wtorkowym komunikacie.

Łączna produkcja w 2014 roku wyniosła 394 624 auta, o 0,77 proc. więcej niż rok wcześniej. “Krajowi producenci samochodów osobowych i dostawczych korzystali w sierpniu z okresu tradycyjnych letnich przerw urlopowych. Przerwa urlopowa w fabryce Opla rozpoczęła się pod koniec lipca i trwała do połowy sierpnia, w Fiacie od 4 sierpnia do 17 sierpnia, w fabryce Volkswagen od 4 do 24 sierpnia” – napisano w komentarzu do danych.

“Przerwy te zaowocowały, jak co roku, spadkiem produkcji w porównaniu do poprzedniego miesiąca. W tym roku jednak spadek odnotowano również wobec rezultatów uzyskanych w sierpniu ubiegłego roku. Wyniki skumulowane co prawda nadal są wyższe niż w 2013 roku, ale różnica na korzyść tegorocznej produkcji jest już bardzo niewielka” – dodali autorzy opracowania.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl