Najlepsze modele 2012 według magazynu Diesel Car

Brytyjski magazyn motoryzacyjny Diesel Car ogłosił listę samochodów wybranych w konkursie na najlepsze modele roku 2012.
Główne wyróżnienie zdobył Range Rover Evoque, który mimo stosunkowo krótkiej kariery rynkowej ma już na koncie ponad 100 różnych nagród branżowych.
Brytyjski magazyn Diesel Car, który od ponad 20 lat koncentruje się na tematyce związanej z autami oferującymi silnik wysokoprężny, jak również ekologicznych i zasilanych paliwem alternatywnym, ogłosił niedawno listę aut wybranych w konkursie na najlepsze modele roku 2012.

Oto lista samochodów uhonorowanych nagrodą dla najlepszych modeli roku 2012:
– Kia Rio (auta małe)
– Ford Focus (kompakty)
– Citroen DS5 (samochody duże)
– BMW Serii 3 (klasa premium)
– Skoda Superb Combi (kombi)
– SEAT Alhambra (MPV)
– Range Rover Evoque (crossover)
– Land Rover Discovery 4 (auta 4×4)
– Peugeot RCZ (auta sportowe)
– Chevrolet Volt/Vauxhall Ampera (ekologia)

Nagroda główna przypadła w plebiscycie modelowi Range Rover Evoque. Rok wcześniej najlepszy był natomiast Citroen DS3.

Evoque zapewnił sobie w konkursie główną nagrodę m.in. bardzo atrakcyjnej stylistyce, bogatemu wyposażeniu i właściwościom jezdnym, a także samej cenie, która wyróżnia się na tle reszty gamy Range Rover.

Według danych fabrycznych, wydajna jednostka wysokoprężna 2.2 eD4 charakteryzuje się średnią emisją CO2 na poziomie tylko 129 g/km. To najlepszy wynik w całej gamie aut brytyjskiego producenta.

Na powyższej liście znajdziemy kilka samochodów, które już wcześniej zdobyły wyróżnienie magazynu Diesel Car. Są to Ford Focus (drugie zwycięstwo z rzędu), SEAT Alhambra (drugie zwycięstwo z rzędu), Land Rover Discovery 4 (trzecie zwycięstwo z rzędu), Peugeot RCZ (trzecie zwycięstwo z rzędu) oraz Skoda Superb Combi (trzecie zwycięstwo z rzędu).
Źródła, Land Rover
IBRM Samar