Nagrody flotowe – FLEET DERBY 2014

21 maja br. w warszawskim hotelu InterContinental odbyła się gala wręczenia nagród FLEET DERBY 2014. Laureaci tegorocznej edycji Fleet Derby otrzymali statuetki w 30 kategoriach: 16 samochodowych – określających poszczególne segmenty samochodów oraz w 11 kategoriach definiujących najlepsze wg ogólnopolskiej branży flotowej – produkty i usługi flotowe. Dodatkowe statuetki – przyznane zostały także Osobowości Flotowej 2014, Motoryzacyjnej Marce Flotowej oraz wyróżniono najlepszy Samochód Służbowy Roku. Organizatorem Fleet Derby 2014 jest firma Fleet Meetings, wydawca magazynu „Fleet”.

Plebiscyt Fleet Derby to test wiodących marek, najlepszych producentów, koncernów i największych graczy rynku flotowego w Polsce. Fleet Derby to połączenie testu samochodowego, który odbył się 14 maja br. na terenie Autodromu Automobilklubu Polski w Warszawie, a także internetowego plebiscytu w 11 kategoriach na najlepszy produkt i usługę flotową oraz na Osobowość Flotową, Motoryzacyjną Markę Flotową i nową kategorię – Służbowy Samochód Roku 2014.

 

 • FLEET DERBY – flotowy test samochodowy

 

Tegoroczna, trzecia edycja eventu Fleet Derby zgromadziła w dniu 14 maja br. na Autodromie Automobilklubu Polski –  350 gości, 130 jurorów, 117 samochodów, w tym 93 testowe, które zostały poddane specjalnym próbom na terenie autodromu.

Samochody biorące udział w teście Fleet Derby 2014 były oceniane w 16 kategoriach/segmentach, zatwierdzonych przez partnera testu – Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).

Do testu samochodów dedykowane było jury, w skład którego wchodzili: niezależni fleet managerowie – zarządzający flotami samochodów osobowych i dostawczych w dużych firmach; eksperci z Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, reprezentujący wiodące firmy wynajmu i leasingu pojazdów,  doświadczeni dziennikarze motoryzacyjni; specjaliści ze związków i stowarzyszeń, prezesi oraz właściciele firm, wybitne osobistości świata motoryzacji, VIP-y. Wiedza motoryzacyjna, długoletnie doświadczenie i niepodważalne kompetencje, ww. jurorów pozwoliły na najbardziej obiektywną i rzetelną ocenę testowanych pojazdów. Oceniano m.in.: dynamikę auta, układ hamulcowy, łatwość manewrowania na wyznaczonych próbach testowych, stabilność pojazdu przy omijaniu przeszkód, czy zagospodarowanie przestrzeni w samochodzie i wykończenie wnętrza.

 

LAUREACI FLEET DERBY 2014 – NAJLEPSZY SAMOCHÓD FLOTOWY:

 1. Segment A – Toyota Aygo
 2. Segment B – Volkswagen Polo
 3. Segment B+ – Škoda Rapid Spaceback
 4. Segment C – Škoda Octavia
 5. Segment D – Škoda Superb
 6. Segment D Premium – BMW serii 3 GT
 7. Segment E Premium – BMW serii 5
 8. Segment Mały MPV – Opel Zafira Tourer
 9. Segment Duży MPV – Peugeot 5008
 10. Segment Mały SUV i crossover – Toyota RAV4
 11. Segment Duży SUV – Jeep Grand Cherokee
 12. Segment Pickup – Volkswagen Amarok Canyon
 13. Segment Mały Samochód Dostawczy – Ford Transit Connect Van
 14. Segment Samochód Dostawczy do 2.8t. DMC – Volkswagen Transporter
 15. Segment Samochód Dostawczy do 3.5t. DMC – Mercedes Sprinter
 16. Segment Samochody Przyjazne Środowisku – Volvo V60 Plug-in Hybrid

 

 • FLEET DERBY – NAJLEPSZE PRODUKTY I USŁUGI FLOTOWE, OSOBOWOŚĆ FLOTOWA, MOTORYZACYJNA MARKA FLOTOWA, SAMOCHÓD SŁUŻBOWY ROKU 2014 (nowość)

 

Do plebiscytu Fleet Derby – najlepszy produkt flotowy, najlepsza usługa flotowa zgłoszono 60  produktów i usług, w 11 kategoriach:  USŁUGA FINANSOWA, KARTA PALIWOWA, CAR FLEET MANAGEMENT, SHORT TERM RENTAL, SERWIS, IT, GPS i MONITORING, OPONY I SERWIS OGUMIENIA, UBEZPIECZENIE, SZACOWANIE WARTOŚCI REZYDUALNEJ i REMARKETING, ECO.

 

LAUREACI FLEET DERBY 2014 – NAJLEPSZE PRODUKTY FLOTOWE, NAJLEPSZE USŁUGI FLOTOWE:

 

1.      Najlepsza Usługa Flotowa w kategorii USŁUGA FINANSOWA

Carefleet S.A.

Finansowanie Floty Pojazdów

 

2.      Najlepszy Produkt Flotowy w kategorii KARTA PALIWOWA

PKN ORLEN S.A.

Karta paliwowa MIKROFLOTA

 

3.      Najlepsza Usługa Flotowa w kategorii CAR FLEET MANAGEMENT

Alphabet Polska Fleet Management Sp. z o.o.

Car Fleet Management

 

4.      Najlepsza Usługa Flotowa w kategorii SHORT TERM RENTAL

99rent Sp. z o.o.

Usługa wynajmu 99rent

 

5.      Najlepsza Usługa Flotowa w kategorii SERWIS

Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o.

Pakiety serwisowe

 

6.      Najlepszy Produkt Flotowy w kategorii IT

PasCom Sp. z o.o.

PasCom FLOTA II – system otwarty na integrację

 

7.      Najlepszy Produkt Flotowy w kategorii GPS I MONITORING

AutoGuard S.A.

AutoControl Lite – monitoring pojazdów

 

8.      Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii OPONY I SERWIS OGUMIENIA
Euromaster Polska Sp. z o.o.

Serwisowanie opon i pojazdów

 

9.      Najlepsza Usługa Flotowa w kategorii UBEZPIECZENIA

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Ubezpieczenie flotowe LINK4

 

10.  Najlepsza Usługa Flotowa w kategorii SZACOWANIE WARTOŚCI REZYDUALNEJ I REMARKETING

INFO-EKSPERT Sp. z o.o.

INFO-PROGNOZA – szacowanie wartości rezydualnych

 

11.  Najlepsza Usługa Flotowa w kategorii ECO

Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.

Hyundai Motor Poland LPG

 

·      Branża flotowa mogła także zagłosować na najlepszą Motoryzacyjną Markę Flotową, oceniając tym samym polskie przedstawicielstwo koncernu motoryzacyjnego bądź oficjalnego importera pod kątem m.in. jakości oferty skierowanej do klientów instytucjonalnych, jakości oferowanych modeli, współpracy z działem flotowym, oferty cenowej, polityki serwisowej koncernu/importera etc.

LAUREAT – FLEET DERBY 2014 – MOTORYZACYJNA MARKA FLOTOWA

ŠKODA

·      Osobną kategorią plebiscytu Fleet Derby była Osobowość Flotowa. Celem tego plebiscytu, w którym głosowali fleet managerowie, koordynatorzy flot samochodowych, zarządcy parków samochodowych, przedstawiciele firm z sektora Car Fleet Management, było wyłonienie osoby, która w swojej pracy zawodowej na stanowisku dyrektora, kierownika czy szefa sprzedaży flotowej w koncernie wyróżniła się na tle innych charyzmą, osobowością czy podejściem do klienta.

 

LAUREAT FLEET DERBY 2014 – OSOBOWOŚĆ FLOTOWA
IRENEUSZ MIGDA
Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.

·         Branża flotowa po raz pierwszy wybrała także najlepszy Samochód Służbowy Roku 2014. Jest to nowa kategoria w plebiscycie Fleet Derby, który ma na celu wyłonienie jednego samochodu spośród czterech, najpopularniejszych w naszym kraju segmentów, jeżeli chodzi o sprzedaż do klientów instytucjonalnych: segment B, B+, C oraz D. To właśnie modele z tych segmentów stanowią trzon większości parków samochodowych w Polsce.

 

LAUREAT  FLEET DERBY 2014 – SAMOCHÓD SŁUŻBOWY ROKU 2014

ŠKODA OCTAVIA

Głosowanie ww. plebiscytach odbywało się dwutorowo: za pośrednictwem strony internetowej www.fleetderby.pl od lutego do 14 maja br. oraz poprzez wypełnianie ankiet przez przedstawicieli branży flotowej podczas samego eventu Fleet Derby w dniu 14 maja 2014r., który odbył się na terenie Autodromu Automobilklubu Polski Warszawa – Bemowo.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z GALI FLEET DERBY 2014:  

https://plus.google.com/u/0/photos/111989829919518504451/albums/6016142838492960913?sort=1