Mazda wspiera realizację projektu w Afryce

Antti Junkkari, zwycięzca zorganizowanego przez Mazdę konkursu “Make Things Better”, rozpoczął realizację wspieranej przez Mazdę kampanii społecznej, której celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy z użyciem broni palnej w Afryce. Po oficjalnej ceremonii wręczenia ufundowanej przez Mazdę nagrody w wysokości 10 000 euro, fiński student medycyny pojechał do nigeryjskiej Abudży w celu przygotowania projektu. Celem było spotkanie z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych w sprawie postępu realizacji projektu o nazwie “Zwiększenie świadomości na temat broni palnej za pomocą interaktywnych programów radiowych”.

Szansa dotarcia do 30 mln Nigeryjczyków to skuteczna – i niedroga – metoda ograniczenia przemocy z użyciem broni palnej w regionie, w którym broń jest powszechnie dostępna i stanowi poważny problem szczególnie wśród młodzieży.

 – Biorąc pod uwagę obecną sytuację w zakresie bezpieczeństwa w rolniczej części Nigerii, spotkanie z wszystkimi czterema naszymi osobami kontaktowymi w Abudży miało istotne znaczenie, wyjaśnił. – Ponieważ jednak 90 procent Nigeryjczyków musi przeżyć za mniej niż 2 dolary dziennie, pokrycie kosztów podróży bez pomocy Mazdy byłoby niemożliwe, stwierdził Antti Junkkari. W planach przewidziane jest wyemitowanie serii audycji radiowych, które będą nadawane w całej Nigerii w roku 2015.

Mazda zainaugurowała konkurs o nagrodę “Make Things Better” w październiku 2013 r. w Warszawie w trakcie 13. Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla – dorocznego spotkania laureatów tej nagrody z młodymi przyszłymi liderami, organizowanego w celu wymiany pomysłów. Nagroda ufundowana przez Mazdę ma na celu wspieranie projektów wykorzystujących nowoczesne narzędzia promocji do poprawy jakości życia codziennego. Propozycje przesłało ponad 120 uczestników.

źródło: Mazda