Na Zachodzie sprzedaż rośnie

Za nami kolejny dobry miesiąc sprzedaży nowych samochodów. W sierpniu moto-rynek w krajach Europy Zachodniej wykazał wzrost o dynamice prawie 10%.

Według danych firmy LMC Automotive, w sierpniu rynek nowych samochodów osobowych w Europie Zachodniej zanotował wzrost rejestracji o dynamice 9,6%. W sumie na drogi wyjechało ponad 701 200 aut.

Sierpień to dla wielu Europejczyków tradycyjnie czas wyjazdów urlopowych, stąd nikogo nie dziwi fakt, że wolumenowo sprzedaż jest niższa niż na przykład w czerwcu czy lipcu. Niemniej wzrost rzędu prawie 10% w porównaniu z sierpniem AD 2014 to dla branży dobra informacja.

Na kluczowym rynku regionu – czyli w Niemczech – rejestracje nowych osobówek w sierpniu przekroczyły poziom 226 300 egzemplarzy. To o 6,2% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. W tempie dwucyfrowym rynek nowych aut rośnie w Hiszpanii (55 900 egzemplarzy). W sierpniu zarejestrowano na Półwyspie Iberyjskim o 23,3% więcej osobówek niż jeszcze rok wcześniej.

Coraz lepiej branża motoryzacyjna jako całość radzi sobie we Włoszech. Tamtejszy rynek – dzięki wynikowi na poziomie 59 200 rejestracji – wykazał wzrost rzędu 10,6%.

IBRM Samar