Milion Tiguanów z Wolfsburga

Z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan wyprodukowany w zakładach w Wolfsburgu. Był to biały Tiguan z pakietem R-Line i silnikiem 1.4 TSI o mocy 160 KM. Tiguan jest najpopularniejszym SUV-em w Niemczech.

– Jubileusz produkcyjny jest kolejnym krokiem milowym w pełnej sukcesów historii Tiguana w Wolfsburgu – powiedział prof. dr Siegfried Fiebig, dyrektor zakładów. – Po zakończonej z powodzeniem rozbudowie, zwiększającej produkcję do 1000 Tiguanów dziennie, elastycznie zareagowaliśmy na utrzymujący się duży popyt. Pracownikom należy się wielka pochwała za ich dobrą pracę.

– Tiguan stał się prawdziwą, dodatkową podporą dla Wolfsburga – dodał Guido Mehlhop, członek rady zakładowej. – Ten model podkreśla kompetencje i elastyczność naszych zakładów.

Zaraz po debiucie rynkowym w 2007 roku, Tiguan został w Niemczech liderem rynku samochodów SUV i nie oddał tej pozycji do dzisiaj. Tiguan cieszy się także bardzo dużym zainteresowaniem na świecie. Jego największymi rynkami są Europa, Rosja, USA, Chiny, Brazylia i Australia. Do dnia dzisiejszego sprzedanych zostało 1,4 miliona egzemplarzy tego popularnego modelu. Volkswagen produkuje Tiguana w Wolfsburgu oraz w Kałudze (Rosja) i Szanghaju (Chiny).

(WP.PL)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997