Merkel spotka się z kierownictwem General Motors

Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się w przyszły czwartek z kierownictwem amerykańskiego koncernu samochodowego General Motors – poinformował zastępca rzecznika niemieckiego rządu Georg Streiter.
Według niego tematem rozmów, które odbędą się w urzędzie kanclerskim w Berlinie, może być również sytuacja w należącej do General Motors niemieckiej firmie Opel.

Jak zaznaczył Streiter, zorganizowane z inicjatywy GM spotkanie z panią kanclerz wiąże się z tym, że zarząd koncernu obraduje od czasu do czasu za granicą, a w bieżącym roku po raz pierwszy od 20 lat ponownie w Niemczech.

Minister gospodarki Niemiec Philipp Roesler z liberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP) nie będzie w czwartek obecny w urzędzie kanclerskim ze względu na zaplanowaną wcześniej wizytę w Turcji.

Opel zanotował w ubiegłym roku stratę w wysokości 1,3 mld euro. Przygotowany przez GM program naprawczy firmy przewiduje m.in. zamknięcie do końca 2014 roku jej fabryki samochodów w Bochum, zatrudniającej obecnie 3,2 tys. ludzi.

Interia.pl, PAP