Mahindra oraz LG Chem rozpoczynają współpracę w zakresie baterii

Mahindra & Mahindra, która należy do wartego $19 miliardów dolarów, indyjskiego koncernu Mahindra Group oraz południowokoreański LG Chem ogłosiły rozpoczęcie współpracy w zakresie zaawansowanej technologii baterii litowo-jonowych.

W ramach partnerstwa, LG Chem opracuje ogniwa przeznaczone specjalnie na rynek indyjski oraz dostarczy ogniwa litowo-jonowe o wysokiej pojemności, bazujące na strukturze chemicznej NMC (nikiel-mangan-kobalt). Baterie trafią do samochodów elektrycznych SsangYonga oraz Mahindry.

Jak powiedział, Hemant Sikka, dyrektor ds. zaopatrzenia w Mahindra & Mahindra:
„Rewolucja w zakresie elektromobilności szturmuje nasz kraj i jesteśmy szczęśliwi, że stoimy na czele tych zmian. Współpraca z LG Chem pozwoli Mahindrze na uzyskanie dostępu do zaawansowanej technologii związanej z bateriami oraz pozwoli nam dostarczać na świecie konkurencyjne produkty”.

Mahindra rozwija projekt budowy własnej fabryki modułów akumulatorów. Moce produkcyjne zakładu docelowo osiągną poziom pół miliona modułów rocznie. Uruchomienie fabryki przewidziano na ostatni kwartał 2020 r.

W zakresie samochodów elektrycznych, Mahindra podjęła współpracę m.in. z Fordem. Indyjski koncern jest właścicielem taki przedsiębiorstw jak np. SsangYong oraz Pininfraina.

 

mahindra.com