LINK rośnie w siłę – 100 nowych naczep Wieltonu we flocie lidera sektora TSL

LINK, bardzo prężnie rozwijająca się polska firma z sektora TSL, podpisała kontrakt na zakup 100 nowych naczep Wieltonu. Spółka rozbudowała już swoją flotę do ponad tysiąca jednostek transportowych.

LINK to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm TSL w Polsce. Posiada blisko 30-letnie doświadczenie i specjalizuje się w transporcie międzynarodowym całopojazdowym FTL, częściowym LTL oraz transporcie krajowym. W strategicznych planach na najbliższe lata LINK zakłada ciągły dynamiczny rozwój firmy, stąd stałe zwiększanie floty.

Od kilku lat Polska ma bardzo silną pozycję w branży TSL w Europie. Firmy konkurują przede wszystkim jakością i terminowością realizowanych kontraktów. Jestem przekonany, że naczepy Wieltonu doskonale wpisują się w politykę działania polskich firm transportowych i pozwalają im zdobywać kolejnych zadowolonych klientów – komentuje Włodzimierz Masłowski, Wiceprezes Zarządu Wielton S.A. Obecnie najważniejsze jest odpowiadanie na faktyczne potrzeby rynku, dostosowywanie do nich pojazdów, a tym samym zwiększanie szans i osiąganie jeszcze lepszych wyników przez naszych Klientów – dodał Masłowski.

LINK, podobnie jak Wielton S.A., jest spółką w całości z polskim kapitałem. Partnerstwo pieczętuje wspólne działania, dzięki którym możliwe jest rozwijanie skrzydeł na rynkach europejskich. W 2015 roku LINK zanotował 16,5 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu ub.r. W roku bieżącym zakładany jest kolejny wzrost obrotów, o ponad 30 proc. do około 400 mln zł.

Głównymi atutami firmy Wielton są elastyczność i indywidualne podejście do klienta, przede wszystkim odnośnie rozwiązań stosowanych w naczepach. Procentuje to dobrą współpracą i wzajemnym zrozumieniem – mówi Przemysław Wąsowski, Kierownik Działu Obsługi Transportu LINK Sp. z o.o. Pozwala to także opracować spersonalizowane rozwiązania techniczne, dostosowane do projektów realizowanych przez firmę LINK oraz potrzeb naszych Klientów – dodaje Wąsowski.

Źródło: www.wielton.com