Liderzy wzrostów w Niemczech

Które marki na rynku nowych osobówek w Niemczech zanotowały w minionym roku najbardziej dynamiczny wzrost rejestracji?

Volkswagen po raz kolejny – i to z dużą przewagą – uplasował się na czele marek na niemieckim rynku nowych osobówek. W minionym rok producent takich modeli jak Golf i Passat uzyskał na swoim podwórku wynik blisko 686 000 egzemplarzy, co przekłada się na wzrost o dynamice 4,4%.

Dla porównania, według danych KBA cały rynek niemiecki uzyskał wynik rzędu 3,2 mln rejestracji. To o 5,6% więcej niż w roku poprzedzającym.

Które marki w Niemczech zanotowały w minionym roku najbardziej dynamiczny wzrost rejestracji? Wśród graczy kontrolujących co najmniej 0,1% motorynku nad Renem na pierwszy plan wysuwa się Smart. Ten producent samochodów miejskich – dzięki wynikowi rzędu 37 800 rejestracji – poprawił swoje dotychczasowe notowania aż o prawie 69%.

Na uwagę zasługują też wyniki takich marek jak Jeep oraz Mitsubishi. Wzrosty rejestracji dla tych bowiem firm wyniosły bowiem odpowiednio 44,3% oraz 42,7%.

Kto rozdaje karty w segmencie premium?
Wśród czołowej trójki marek premium – czyli Audi, BMW oraz Mercedes – to marka spod znaku srebrnej gwiazdy uzyskała nad Renem najlepszy wynik i największy wzrost. Mercedes znalazł na rynku niemieckim nabywców na prawie 287 000 swoich samochodów. I poprawił swoje wcześniejsze notowania o 5,3%.

W górę poszły też zresztą i rejestracje Audi na rynku niemieckim (+3,7%), i BMW (+4,3%).

Na brak zainteresowania klientów nie może narzekać Porsche. Producent takich modeli jak „911” czy Macan zamknął rok ubiegły na swoim rodzimym roku ze wzrostem przekraczającym 17%.

Opel kontra Ford
Te dwie marki również mogą zaliczyć miniony rok do udanych. Opel zarejestrował na rynku niemieckim nieco ponad 229 300 nowych osobówek i dzięki temu uzyskał wzrost rzędu 4,7%.

Ford jest blisko Opla. A to za sprawą wyniku na poziomie blisko 224 600 rejestracji – z dynamiką wzrostu oscylującą na poziomie 7,4%. W przypadku modelu Ford Mondeo rejestracje na rynku niemieckim wykazują poprawę aż o 65,6%.

IBRM Samar:
http://www.samar.pl/__/3/3.a/86250/Liderzy-wzrostów-w-Niemczech.html?locale=pl_PL