Nowy prezes Toyoty w Wałbrzychu

Władze koncern powołały nowego prezesa w wałbrzyskiej fabryce koncernu. Funkcję objął Eiji Takeichi.
Eiji Takeichi zastąpił na tym stanowisku Carla Klemma, który po zakończeniu sześcioletniej pracy w Polsce przeszedł na emeryturę.

Eiji Takeichi rozpoczął swoją drogę zawodową w Toyocie w 1987 roku. W tym czasie pracował między innymi w amerykańskim i europejskim oddziale koncernu. Przed objęciem funkcji w Wałbrzychu zajmował stanowisko wiceprezesa europejskiej centrali koncernu Toyota ds. kontroli produkcji, logistyki oraz planowania strategicznego.

„Moim pierwszym priorytetem będzie rozwój pracowników w celu wykształcenia wszechstronnej załogi gotowej sprostać przyszłym projektom i systemom produkcji – powiedział w swym przemówieniu powitalnym Eiji Takeichi. „Chciałbym, aby nasz rozwój szedł w parze z rozwojem miasta i regionu. Z waszym wsparciem chcę uczynić TMMP firmą, która jest dumą wszystkich pracowników oraz współpracujących firm, instytucji i społeczności lokalnej”.

Jak podkreślił w przemówieniu przybyły na uroczystość wiceprezes Toyota Motor Europe, Takeshi Numa: „Jako największy producent podzespołów wałbrzyska fabryka odgrywa ważną rolę wśród europejskich zakładów Toyoty”.

IBRM Samar:
http://www.samar.pl/__/3/3.a/86256/Nowy-prezes-Toyoty-w-Wałbrzychu.html?locale=pl_P
L