LG Energy Solution oficjalnie rozpoczęło działalność

Nowa spółka LG Energy Solution, czyli wydzielony z LG Chem biznes bateryjny, oficjalnie rozpoczęła działalność 1 grudnia.

LG Energy Solution zatrudnia około 22 tys. osób na całym świecie (około 7 tys. w Korei i 15 tys. poza) i posiada globalny system biznesowy obejmujący bazy produkcyjne w Ochang w Korei, Michigan w USA, Xingang / Binjiang w Chinach i Wrocławiu w Polsce oraz centra technologiczne R&D w Daejeon w Korei, Troi w USA, Nanjing w Chinach i Frankfurcie w Niemczech – informuje LG.
 
Oczekiwane przychody w tym roku szacuje się na 13 bln KRW (ok. 11,75 mld USD), a do 2024 roku planowane jest osiągnięcie sprzedaży na poziomie 30 bln KRW (27,12 mld USD), aby stać się „najlepszym na świecie producentem rozwiązań energetycznych”.
 
– W tym celu LG Energy Solution zamierza we właściwym czasie i miejscu zwiększać inwestycje, aby wzmocnić swoją konkurencyjność biznesową i być liderem na rynku, wykorzystując zaawansowane technologie procesowe, takie jak innowacyjne produkty o wysokiej wydajności i inteligentne fabryki – czytamy w komunikacie. LG Energy Solution poinformowało również, że będzie przyspieszać prace nad nowymi technologiami bateryjnych, takimi jak akumulatory ze stałym elektrolitem czy litowo-siarkowe oraz rozwijało segment E-platform.
 
Prezesem LG Energy Solutions został Kim Jong Hyun, który rozpoczął pracę w LG Household & Health w 1984 roku. Przez te kilka dziesięcioleci zajmował się m.in. zarządzaniem działami IT & New Application Battery Division oraz Advanced Automotive Battery Division, a od 2018 roku był prezesem Energy Solution Company.
 
Źródło: www.evertq.pl