Kto w Polsce skusi się na Twizy?

Renault Twizy określane jest jak pojazd, który daje początek nowej erze pojazdów elektrycznych o rewolucyjnej stylistyce. Autko jest już dostępne w salonach Renault w Polsce, w wyższej wersji Life 80 (z silnikiem elektrycznym o mocy 13kW/ 17KM) w cenie niespełna 34 tys. zł.
Renault Twizy od początku było projektowane jako w 100% elektryczny indywidualny środek transportu miejskiego i nie ma swojego odpowiednika na rynku.


foto: Renault
Projektem zajmował się dział samochodów sportowych Renault. Od stanowisk testowych Renault Sport F1 w Viry-Châtillon po biura projektowe Renault Sport Technologies w Les Ulis, wszystkie działy sportowe Renault połączyły wysiłki, aby opracować cichy, najnowszy pojazd marki. Od pierwszych szkiców model ten był zaplanowany jako ultranowoczesny pojazd dla dwóch osób (TWIN), intuicyjny i prosty w użyciu (EASY). Połączenie dało nazwę modelu.

Czy sie to komuś podoba czy nie, prowokacyjny, ultramobilny środek indywidualnego transportu wprowadza powiew ekstrawagancji do świata motoryzacji. Twizy z pewnością jest środkiem transportu, który jest w stanie poradzić sobie w miejskiej dżungli.

Renault proponuje każdemu użytkownikowi możliwość spersonalizowania swojego Twizy. W ofercie dostępne będą specjalne zestawy naklejek. Oprócz wyboru wersji wykończenia, możliwe będzie również zaprojektowanie swojego własnego Twizy i jego skonfigurowanie wg własnych upodobań.

Twizy, to obfita oferta akcesoriów. przykłady? Zestaw audio/głośnomówiący, wyjmowana 50-litrowa torba na zakupy, fartuch zwiększający komfort cieplny, radar cofania, alarm.

Twizy ma homologowany zasięg 100 km w znormalizowanym cyklu miejskim NEDC dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu 6,1 kWh i systemowi odzyskiwania energii przy zwalnianiu. W rzeczywistych warunkach eksploatacji, stosując zasady ekojazdy, pojazd będzie mógł przejechać ok. 80 km (55 km w trudnych warunkach, np. w przypadku wielokrotnego silnego przyspieszania).

Wbudowany kabel do ładowania o długości 3 m, kompatybilny z gniazdami domowymi 230 V, umożliwiający pełne naładowanie akumulatora w ciągu 3,5 godziny.

Renault, wprowadzając na polski rynek modele samochodów elektrycznych, oferuje też nowy sposób obsługi „One stop shopping”, który obejmuje zakup samochodu, wynajem baterii, finansowanie i ubezpieczenie. Oferta wynajmu baterii pozwala na obniżenie ceny sprzedaży samochodu, gdyż akumulator jest istotnym elementem wpływającym na koszty produkcji auta. Przy przebiegu rocznym 7 500 km w ciągu 36 miesięcy, miesięczny koszt najmu akumulatora w RCI Leasing Polska wynosi 249 zł. Oferta najmu obejmuje także większe przebiegi roczne (10 000, 12 500, 15 000 km) oraz okresy 12 lub 24 miesiące. Opłaty miesięczne zawierają Assistance.

źródło: Renault, AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997