Kongsberg Automotive zwycięzcą Spotlight Awards

Film „Kongsberg Automotive Wielkie Fabryki” zdobył Silver Award w kategorii Organizational Video. Wideo zostało przygotowane na zlecenie firmy Kongsberg Automotive Pruszków, a za jego realizację odpowiada agencja Public Relations Procontent Communication oraz Newsrm.tv.

 Do tegorocznej edycji konkursu Spotlight Awards zostało nadesłanych ponad 800 zgłoszeń z całego świata. Film „Kongsberg Automotive Wielkie Fabryki” otrzymał 97 punktów na 100 możliwych, uzyskując tym samym nagrodę Silver Award.

Bardzo nas cieszy, że film korporacyjny „Kongsberg Automotive Wielkie Fabryki” został wyróżniony w tak prestiżowym i międzynarodowym konkursie jak Spotlight Awards. Nasza fabryka istnieje na rynku polskim od 16 lat. Zależało nam na tym, aby pokazać, jak bardzo zdołaliśmy się przez ten czas rozwinąć i jestem pewien, że udało nam się osiągnąć ten efekt. Dodatkowo, film każdego dnia pozwala nam dotrzeć z tym przekazem do coraz szerszego grona odbiorców. – mówi Krzysztof Hauk, Dyrektor Generalny Kongsberg Automotive Pruszków.

 O filmie „Kongsberg Automotive Wielkie Fabryki”

 „Kongsberg Automotive Wielkie Fabryki” to film korporacyjny, który wyprodukowano w nieco innym formacie niż tradycyjne produkcje tego typu. Scenariusz był inspirowany znaną serią dokumentalną „Megafabryki”, emitowaną na antenie National Geographic. Firma Kongsberg Automotive Pruszków w podobny sposób postanowiła pokazać swój zakład i poprzez liczne ciekawostki technologiczne opowiedzieć o produkowanych w nim komponentach dla największych marek samochodowych na świecie.

Ze względu na telewizyjny format, w roli prowadzącego wystąpił Patryk Mikiciuk – gwiazda znana z programu „Automaniak”. Dziennikarz motoryzacyjny prowadząc rozmowy z pracownikami Kongsberg Automotive przedstawił historię spółki, ukazując jednocześnie jej ogromne zaplecze technologiczne oraz wdrażane innowacje.

 O Spotlight Awards

Spotlight Awards to coroczny konkurs dla firm z branży public relations oraz marketingu, organizowany przez amerykańską organizację LACP. Jego celem jest promowanie najwyższych standardów w dziedzinie nowoczesnej komunikacji. Prace oceniane są pod względem pierwszego wrażenia, narracji, projektu graficznego, kreatywności, jasności oraz trafności przekazu.

Więcej informacji: http://www.lacp.com/

 

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje się tu, m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley.

W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie blisko 1500 pracowników. W swojej produkcji firma wykorzystuje najnowsze technologie, stąd część linii produkcyjnych jest wyposażona w roboty i w pełni zautomatyzowana. Kongsberg Automotive jest zakładem wyjątkowym pod względem innowacyjności i wyróżnia się na tle innych produkcji w naszym kraju.