Kolejny krok milowy w zakresie rozwoju branży elektromobilnej – Ekoenergetyka i Volvo Trucks łączą siły

Przedstawiciele spółek zawarli umowę na rzecz zeroemisyjnego transportu ciężkiego i optymalizacji sprzedaży produktów. Umowa obejmuje także działania promocyjne i edukacyjne poprzez wspólne przedsięwzięcia, eventy i projekty.

W obliczu coraz większych wyzwań stawianych przed sektorem transportu ciężkiego w zakresie elektryfikacji floty i rozbudowy infrastruktury ładowania Volvo Trucks Polska i Ekoenergetyka-Polska łączą siły i zawierają umowę o współpracy.

Przedstawiciele spółek zawarli umowę na rzecz zeroemisyjnego transportu ciężkiego i optymalizacji sprzedaży produktów. Umowa obejmuje także działania promocyjne i edukacyjne poprzez wspólne przedsięwzięcia, eventy i projekty.

„Już od kilkunastu miesięcy dostarczamy z sukcesami na terenie Polski elektryczne samochody ciężarowe Volvo  Trucks. Aby rozwój elektromobilności przyśpieszył jeszcze bardziej potrzebne są kompleksowe rozwiązania, jakich oczekują nasi klienci, w tym przede wszystkim wsparcie, doradztwo i możliwość dostawy szybkich ładowarek o najwyższej jakości. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Ekoenergetyka, dzięki której będziemy mogli dostarczać kompleksowe rozwiązania transportowe.” – Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Sektor motoryzacyjny przechodzi olbrzymią zmianę, w ciągu najbliższych 10 lat zmieni się bardziej niż na przestrzeni ostatniego pół wieku. Jesteśmy gotowi na nadchodzące zmiany i łączymy siły, aby wspierać rozwijającą się branżę. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Volvo Polska.”  Petros Spinaris, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Ekoenergetyka-Polska S.A. 

Elektromobilność wkracza w rejony, o których na co dzień nie myślimy. To także rewolucja w transporcie ostatniej mili, transportu na średnie lub duże odległości, a nawet w gospodarce komunalnej. Pojazdy elektryczne będą przyszłością flot dostawczych i komunalnych. Coraz częściej klient będzie oczekiwał wykorzystywania we flotach pojazdów elektrycznych między innymi ze względu na oczekiwania rynku, ale także przez regulacje prawne. Nowelizacja ustawy o elektromobilności ułatwia samorządom wprowadzanie Stref Czystego Transportu, w których ograniczone lub zabronione będzie korzystanie z samochodów spalinowych. Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu zostanie wdrożona w Krakowie, ale już teraz większość samorządów przygotowuje się na wielkie zmiany.

Volvo Trucks Polska i Ekoenergetyka mają już pierwsze sukcesy w tej dziedzinie. Od listopada tego roku w Gnieźnie działa elektryczny pojazd miejskich służb komunalnych na podwoziu VOLVO FE ELECTRIC. Ekoenergetyka-Polska zapewniła dwustanowiskową ładowarkę DC o mocy 2×40 kW do testów, które bezawaryjnie wykonała ponad 60 pełnych cykli ładowania.

O Ekoenergetyka-Polska:

założona w 2009 roku w Zielonej Górze, to innowacyjna spółka technologiczna oraz jeden z liderów wśród producentów infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie. Dostarcza systemy ładowania autobusów, e–trucków oraz pojazdów osobowych. Od początku działalności posiada własny zespół programistów, tworzących specjalistyczne oprogramowanie. Dysponuje własnym centrum badawczo-rozwojowym, dedykowanym elektromobilności. W ciągu dekady Ekoenergetyka urosła z 2 do ponad 700 pracowników oraz zdobyła klientów na całym świecie. Jest już obecna w 30 krajach od Brazylii po Singapur.

O Volvo Trucks Polska:

Marka Volvo Trucks jest znana od dziesięcioleci i cieszy się uznaniem na całym świecie. Jest jedną z najlepiej rozpoznawalych i najbardziej szanowanych marek na świecie w branży pojazdów ciężarowych. Stanowi uosobienie najważniejszych wartości — jakości, bezpieczeństwa i dbałości o środowisko naturalne. Volvo Trucks Polska jest pionierem zrównoważonych rozwiązań transportowych w zakresie ochrony środowiska i szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu kołowym. Obecnie Volvo Trucks rozwija sektor elektrycznych pojazdów ciężarowych mając w swojej ofercie pełną gamę elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo FH, FM, FMX, FE i FL. 

Więcej informacji:

Piotr Werner,  Volvo Trucks Polska:

+48 607 100 028, piotr.werner@volvo.com

Justyna Śmielska-Saniuk Ekoenergetyka-Polska: 

+48 507 289 152,  justyna.smielska-saniuk@ekoenergetyka.com.pl

 


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997