Kobiety wybrały najlepsze samochody. Zaskoczenie?

Niewiele osób wie, że oprócz konkursów Car of the Year i World Car of the Year odbywa się jeszcze plebiscyt Womens World Car of the Year, w którym decydujący głos mają kobiety.

Historia tego konkursu jest krótka, pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku. W tym roku po raz piąty kobiety wybrały najlepsze samochody.

W jury zasiada 18 profesjonalistek, kobiet-dziennikarek motoryzacyjnych z całego świata, wiele z nich ma za sobą doświadczenia ze sportów motorowych. Wśród znajduje się Alicia Ryzewski, ale nie wiedzieć czemu, reprezentuje Argentynę, wobec czego Polska nie ma swojej przedstawicielki…

Kryteria wyboru kobiecego auta są jednak inne niż to bywa u mężczyzn. Nieważna jest moc czy przyspieszenie. Docenia się natomiast te parametry, które kobiety zwykle biorą pod uwagę przy kupnie samochodu: bezpieczeństwo, cenę, wygląd, pojemność bagażnika, łatwość prowadzenia, ułatwienia dla dzieci, kolor…, a także wpływ na środowisko.

Poza wyborem Kobiecego Samochodu Roku 2013, ogłoszono również trzy najlepsze modele w różnych kategoriach.

W tym roku jury wybrało Kobiecym Samochodem Roku Forda Fiestę, doceniają przystępną cenę, ciekawą stylizację oraz niskie zużycie paliwa silnika 1.0 EcoBoost.

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach:

Samochód rodzinny: 1. Audi Allroad, 2. Volkswagen Golf, 3. BMW 3

Samochód luksusowy: 1. Range Rover, 2. Mercedes SL550, 3. BMW 6

Samochód sportowy: 1. Porsche Boxster S, 2. Audi RS5, 3. Toyota GT86/Subaru BRZ

SUV: 1. Mazda CX-5, 2. Hyundai Sante Fe, 3. Nissan Pathfinder

Samochód ekonomiczny: 1. Ford Fiesta 1.0l Eco-Boost, 2. Kia Forte, 3. Toyota Prius

INTERIA.PL


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997