no adverts for now
Strona główna AUTOMOTIVE Kobieta dyrektorem zakładu Volkswagena we Wrześni

Kobieta dyrektorem zakładu Volkswagena we Wrześni

Christiane Engel, dotychczasowa kierownik organizacji pracy i inżynierii przemysłowej w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, z dniem 1 października 2018 r. została nowym dyrektorem zakładu we Wrześni. Christiane Engel zmieni na tym stanowisku Ralfa Nitzschke, który będzie kierował strategicznym projektem „Kooperacje dla Volkswagen Poznań”.

Christiane Engel jest dyplomowanym inżynierem (kierunek nauka pracy) i rozpoczęła swoją karierę zawodową w roku 1992 w Volkswagenie w Saksonii w obszarze inżynierii przemysłowej. Od tego czasu pełniła różne funkcje w różnych zakładach koncernu. W 2001 r. zmieniła obszar przechodząc do Auto5000 i przejęła kierownictwo nad działem organizacji pracy oraz fabryki. W 2009 r. przejęła kierownictwo obszaru inżynierii przemysłowej w zakładzie Chattanooga (USA). Od 2012 r. Christiane Engel pracuje w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, gdzie dotąd sprawowała funkcję kierownika organizacji pracy i inżynierii przemysłowej.Warto dodać, że Christiane Engel będzie pierwszą kobietą, która przejęła funkcję dyrektora zakładu produkcyjnego w strukturach niemieckiego koncernu.

Dotychczasowy dyrektor zakładu, Ralf Nitzschke jest dyplomowanym inżynierem (technologia procesów przetwórczych) i rozpoczął swoją ścieżkę zawodową w roku 1986 w marce Volkswagen Samochody Osobowe jako referent w laboratorium. Od 1993 r. zajmował kolejne funkcje kierownicze w Niemczech i zagranicą, m.in. w VW de Mexico (Puebla), Audi (Neckarsulm), VW Slovakia (Bratislava), VW India (Pune), Volkswagen Poznań. Dodatkowo wspierał rozruchy produkcji w fabrykach w Chinach, Hiszpanii i Kanadzie. Od 2015 r. Nitzschke był dyrektorem zakładu we Wrześni (Produkcja Craftera, 3400 pracowników), a wcześniej w dużej mierze przyczynił się do budowy tego nowego zakładu.

Źródło: www.autoexpert.pl